05.01.2003 | 10:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Velká Chuchle vstává z mrtvých

Dostihovou sezónu 2002 na chuchelském závodišti ukončila už v srpnu neovladatelná voda z Vltavy a Berounky. V Praze se to té doby stačilo odehrát 15 mítinků, jinými slovy 120 testů anglického plnokrevníka na rovině – a pak už nic. Společnost TMM, která řídí provoz ve Velké Chuchli od loňského roku, zůstala i po letní katastrofě optimistou. Neochvějně věří, že se turf do hlavního města vrátí již v neděli 30. března.

Zmíněný den se má odběhnout především 79. ročník Gomba handicapu, tradiční záležitosti sprinterů na dostanci 1200 metrů. Nová tráva má potom postupně zažít například 46.Velkou dubnovou cenu (13. dubna), 55. Jarní cenu klisen (11. května), 82. Velkou jarní cenu (18. května), 54. Velkou květnovou cenu (25. května) a 52. Velkou červnovou cenu (8. června). České derby s pořadovým číslem 83 je naplánováno na 29. června.
Jedeme dál!
Ředitel Petr Drahoš (TMM) říká: „Další mítinky ve Velké Chuchli představí velké zkoušky, které se musely v druhé polovině loňské sezóny nuceně přestěhovat na jiná závodiště. Jsou to St. Leger (58. ročník, 31. srpna), 67. Gerschův memoriál (7. září), 25. ročníky Velké ceny turfu a Velké ceny Prahy (současně 21. září), 82. Svatováclavská cena (28. září), 65. Cena zimního favorita (5. října) a 83. Cena prezidenta (26. října).“
Pražskou sezónu 2003 podle Drahoše zakončí v neděli 2. listopadu Cena Schaumann ČR, vrcholný dostih seriálu dvouletých koní českého chovu (Zemědělec o něm informoval v minulém čísle).
„Větru a dešti sice nedokážeme poručit ani letos, naše víra v lepší časy ale musí být větší než povědomý strach z možného opakování tragédie, která tvrdě ovlivnila život velké části republiky.A tak jedeme dál,“ dodal ředitel z Velké Chuchle, přesvědčený o tom, že areál závodiště poskytne poslední březnové odpoledne optimální podmínky všem startujícím koním.
Poderoso se slávou
a Chalco v nebi
Připomeňme si, že cvalové dostihy se loni v ČR běhaly na 14 závodištích, nejvíc v Praze (15 mítinků), Pardubicích (12), Mostě (10), Karlových Varech a Slušovicích (po 8 mítincích). Statistika Jockey Clubu uvádí, že registrováno bylo 589 stájí a 1554 hřebců, klisen a valachů. Na rovině, v proutěných překážkách a ve steeplechase se představili v 546 dostizích.
Koněm roku 2002 zvolili zcela nedávno vybraní odborníci hnědáka německého chovu Poderoso z domácí stáje Galaxie – H. M., vítěze Českého derby, St. Leger a Velké červnové ceny, navíc třetího ze Slovenského derby. (Víc informací o kompletních výsledcích ankety přináší nejnovější číslo Našeho chovu).
Smutný osud naopak loni na podzim potkal vítěze Velké pardubické 2001: Skvělý skokan Chalco se v průběhu 112. ročníku nejtěží překážkové záležitosti evropského kontinentu totiž velmi vážně zranil a pět týdnů po své poslední Velké musel být utracen. V pondělí 18. listopadu večer zamířil do koňského nebe.
Jiří Křepelka

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down