16.10.2006 | 12:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Veronou zazní dusot koňských kopyt

Již 108. ročník Fieracavalli 2006 v italské Veroně představí koně ze špičkových světových chovů spolu se vším, co k nim patří. Na tomto mezinárodním veletrhu agroturistiky a jezdectví, který potrvá od 9. do 12. listopadu 2006, bude k vidění nejen mnoho krásných koní, ale i zvláštní a zajímavé jezdecké kultury a tradice.

Plochu 400 000 m2 obsadilo v loňském ročníku 584 vystavovatelů z 25 zemí, koně z šedesáti chovů shlédlo více než 130 000 návštěvníků.

Pro dospělé i děti
Fieracavalli je místem, kde se setkávají chovatelé koní nejrůznějších plemen z mnoha zemí. Zvláště výrazným plemenem jsou koně pocházející ze Španělska a Blízkého východu. Svalnatí španělští koně působí dojmem hrdého bojovníka, často se využívají při slavnostních událostech a v průvodech. Na výstavě Spanish Horse Exhibition se návštěvníci přesvědčí, že k tomuto druhu neodmyslitelně patří španělská kultura a folklór. Arabští koně jsou symbolem ušlechtilosti. Jejich ladné pohyby, elegance, všestrannost a hbitost okouzlí nejednoho pozorovatele.
Vzrušující přehlídku amerických koní nabídne již tradiční Western Show. Koně si navíc změří své síly v několika soutěžích. Výstava se pochlubí také novou disciplínou, zaměřenou na pracovní zvířata Working Cow. Již potřetí budou mít návštěvníci šanci prožít emotivní příběh plný romantiky ve večerním kulturním představení Gala d´Oro. Show plnou magických pohybů, krásné hudby a efektního osvětlení.
Koně neobdivují pouze dospělí, ale také děti, na které pořadatelé Fieracavalli nezapomněli. Na výstavě Childern´s Exhibition jsou pro ně připraveny hry, přehlídka poníků a oslů z těch nejlepších chovů, divadelní představení, literatura o koních a další aktivity. Zájemci ocení i přínosné vzdělávací kurzy.

Řada jezdeckých soutěží
Village of Traditions (Vesnice tradic) zrcadlí tradice a historii jezdectví. Tato výstava zavede návštěvníky na různá místa Evropy v odlišných historických obdobích. Ocitnout se mohou třeba v klasickém Řecku či antickém Římě. V Maremma Lazaile, oblasti severo-západu Apeninského poloostrova, lze navíc za doprovodu živé autentické hudby ochutnat tradiční místní pokrmy.
Fieracavalli nenabízí pouze zajímavé výstavy, ale je také místem mnoha jezdeckých soutěží. Od roku 2001 se ve Veroně každoročně koná Mezinárodní soutěž ve skocích CSIW. Připraven je i 19. ročník Národní soutěže ve skocích poníků, 21. ročník Mezinárodní soutěže v kování koní či regionální kolo Velké ceny do 21 let. Nejprestižnější událostí je však FEI World Cup Jumping, světový pohár v parkuru, který se koná v období od října do dubna ve 14 městech po celém světě od Osla po Las Vegas. Verona je třetí v řadě těchto měst. Loňským vítězem se stal Albert Zoer se svým koněm Oki Doki.
V areálu veletrhu je i sektor pro obchodníky. Zde si mohou návštěvníci prohlédnout pomůcky a výstroj pro jezdectví, jezdeckou módu, kožené výrobky i kočáry a postroje. Nechybí ani speciální salón určený agroturistice a turistice spojené s jezdectvím.
Veletrh podporují různé instituce. Snad nejdůležitější je spolupráce s Asociací italských chovatelů AIA, založené roku 1944 v Římě. Ta vede rodokmeny, rejstřík narozených koní a reprezentuje italské jezdecké vybavení. S pořadateli veletrhu Fieracavalli spolupracuje již patnáct let. Více informací je na www.fieracavalli.com.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down