16.06.2019 | 01:06
Autor:
Kategorie:

Atchafalaya znovu boduje

Koncem týdne se ve středisku Sovětice patřícímu ZAS Mžany na Královéhradecku uskutečnil jubilejní desátý Zemědělský den Mžany 2019. Tradiční přehlídku plemenic rozhodoval tradiční sudí – ředitel Svazu chovatelů českého strakatého skotu Ing. Pavel Král, který konstatoval, že úroveň tohoto chovatelského svátku rok od roku vzrůstá.

Akci uspořádala akciová společnost ZAS Mžany spolu s firmou Chovservis, a. s. za finanční podpory Královéhradeckého kraje a Ministerstva zemědělství. Kromě tradiční soutěžní přehlídky českého strakatého skotu měli návštěvníci možnost ochutnat produkty, které získaly značku Regionální potravina, zaujala také přehlídka zemědělské techniky a prezentace zemědělských škol. Pro odborníky se ve spolupráci s Celostátní sítí pro venkov RO SZIF Hradec Králové uskutečnila konference s mottem Plánování budoucnosti není možné bez porozumění současnosti a respektu k minulosti.

Šampiónkou letošního zemědělského dne Mžany 2019. Toto ocenění získala zástupkyně VOD se sídlem v Kámeně Atchafalaya, která tak ke své sbírce pohárů přidala další. Svoji úspěšnou cestu začala jako prvotelka druhým místem na chovatelském dni ve Mžanech v roce 2018, následovala výstava v Košeticích, kde obdržela titul šampiónky a krávy s nejlepším vemenem. Stejné vavříny přidala i v Opařanech.

Na národní výstavě v Radešínské Svratce se pak Atchafalaya stala mladší šampionkou plemene. Letošní rok zahájila úspěchem na národní výstavě hospodářských zvířat v Brně, kde se stala opět šampiónkou plemene.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down