BD Tech slavil pětadvacáté narozeniny

Letošního 22. července oslavila firma BD Tech 25. výročí svého založení v nové sídle firmy v Dřevčicích. Mluvilo se o historii vzniku firmy i o současných úspěších. Akce se zúčastnily desítky spolupracovníků a přátel.

BD Tech a. s. vznikla na přelomu roku 1995 a 1996 jako zastoupení německé firmy Big Dutchman pro ČR v oblasti chovu prasat.

Za dobu své působnosti firma rozšířila svůj prodejní program i na ostatní sortiment v oblasti technologií živočišné výroby. Od roku 2000 došlo k převzetí obchodních aktivit firmy Bio Center Praha a tím rozšíření nabídky a sortimentu o technologie pro skot. V roce 2005 byla tato část posílena o významný produkt – zahájení výroby a prodeje vzdušných plachtových hal pro skot ProfiCover TX.

O historii a současnosti firma zajímavě povídal Ing. Jan Kozák, ředitel firmy. Firma působí v oblastech  technologií pro chov prasat, skotu, kejdového hospodářství i bioplynových stanic.

Původní činností současného sídla firmy bylo pálení a vyvážení cihel. Byla to kdysi strojní kruhová cihelna.

O nejnovějších produktech firmy a spolupráci se zahraničími firmami informovali další řečníci.

Ve venkovních prostorách byly k vidění různé technologie, jako větráky (Schaefer), porodní kotec pro prasnice (Big Dutchman) či malé traktory John Deer.

Více v týdeníku Zemědělec.

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down