19.12.2019 | 11:12
Autor:
Kategorie:

Farmu roku vyhrála rodina s živočišnou výrobou

Včera se v pražském divadle ABC uskutečnilo slavnostní vyhlášení soutěže Farma roku 2019, kterou pořádá Asociace soukromého zemědělství ČR. Vítězem 18. ročníku se stala Rodinná farma Placandů z Křenovic nedaleko Českých Budějovic.

Podle vyjádření hodnotitelské komise obsáhne dvougenerační hospodaření rodiny Placandů, kde navíc vyrůstají další naděje do budoucna - synové Jakub a Aleš, doslova vše, co si jen lze pod pojmem rodinná farma představit. S láskou, poctivostí, umem a nadšením chovaný skot plemene masný simentál dosahuje špičkových šlechtitelských parametrů, nechybí ani chov prasat a ovcí. Více než dvě stovky šetrně obhospodařovaných hektarů půdy slouží k pokrytí krmivové základny i produkci pšenice dodávané do nedalekého mlýna. Novinkou je bourárna s prodejem kvalitního vyzrálého masa přímo ze dvora. Díky celoroční pomoci dětem z mateřských škol a zdravotně postiženým osobám z českobudějovického centra ARPIDA je křenovické hospodářství místem s jedinečným napojením na okolní život.

Stříbro vybojovala Farma Heroutice s chovem koní a bronz putuje letos na farmu Frühbauerových z Peršíkova na Havlíčkobrodsku.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down