13.09.2019 | 03:09
Autor:
Kategorie:

Hřebčinec Písek se představil v novém

Den otevřených dveří se konal poslední srpnovou sobotu v Zemském hřebčinci Písek. Zájemci si mohli prohlédnout areál hřebčince, zhlédnout program s koňmi a využít jiných aktivit pro celou rodinu. Z evropských fondů se podařilo zrekonstruovat venkovního kolbiště, zastřešit tribunu a postavit objekt pro rozhodčí.

Konec prázdnin pro řadu dětí, rodičů i příznivců koní nezapomenutelným zážitkem. Zemský hřebčinec Písek otevřel své stáje veřejnosti. Chovatelský den a den otevřených dveří nabídl možnosti nejen přehlídku zde chovaných plemenných hřebců, ale také mnoho ukázek toho, co spojení koní a lidí umí. Za účasti řady významných hostů z řad „koňáckého“, politického a kulturního života se předvedla kupříkladu 3. jezdecká čtverylka Zemského hřebčince Písek, Zemského hřebčince Tlumačov a Národního hřebčína Kladruby nad Labem v choreografii Ing. Jakuba Štěrby. Výjimečnou podívanou nabídka také drezúrní ukázka Terezy Hábové a koně Jamese Bonda nebo ukázka zásahu jízdní policie. A bylo toho mnohem víc.

Den otevřených dveří uspořádal ZH Písek ve spolupráci s Ministerstvem pro místí rozvoj, které zde prezentovalo využívání evropských dotací.  „Využití evropských financí prostřednictvím Integrovaného regionálního operačního programu se zde přímo nabízelo. Areál národní kulturní památky se díky sportovním a chovatelským akcím dostane do povědomí mnohem širší veřejnosti,“ komentoval využití dotačního programu ředitel hřebčince v Písku Ing. Karel Kratochvíle.

Kompletní článek najdete v tištěné verzi Našeho chovu (10/2019)

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down