11.11.2019 | 04:11
Autor:
Kategorie:

Jak krmit zvířata bez antibiotik?

V první dekádě měsíce listopadu (6. listopadu) uspořádala Česká technologická platforma pro zemědělství ve spolupráci s Jihočeskou univerzitou v Českých Budějovicích, Českou zemědělskou universitou v Praze, NutriVet s.r.o. a LINAGRI s.r.o. seminář s názvem Výživa hospodářských zvířat bez antibiotik.

Seminář, který  byl uspořádán za podpory Ministerstva zemědělství při České technologické platformě pro zemědělství se konal v Minipivovaru zemědělské fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích.

Hlavními tématy přednášek byly vliv homeopatik na zdravotní stav zvířat a jejich uplatnění ve výživě, využití krmných aditiv jako prostředku ke snížení potřeby antibiotik a biologická cesta potlačení patogenních mikroorganismů ve střevě.

Úvodní přednášky se ujal Ing. Luboš Zábranský, Ph.D., (ZF JČU v Českých Budějovicích) a nejprve představil historii a současnost a výrobní program Zemědělských služeb Dynín, a. s. Následně se věnoval tématu využití krmných aditiv jako prostředku ke snížení potřeby antibiotik. Popsal, jak důležité je napojení telat mlezivem a zmínil nutnost péče o matku v době stání na sucho. Experimentálně se podávala probiotika telatům a dávala se do starteru s dobrými výsledky.

Biologická cesta potlačení patogenních mikroorganismů ve střevě bylo tématem Ing. Václava Jambora, CSc.,(NutriVet s. r .o.). Popsal účinky mannanů a betaglukanů, celobuněčných kvasinek přípravku CitrisiStim, který vzniká při výrobě kyseliny citronové ve firmě ADM v USA. Výzkumy firmy ukazují  nižší morbiditu, menší závažnost průjmů a lepší imunitu i nižší počty somatických buněk v mléce laktujících krav.

Prof. Ing. Miloslav Šoch, CSc., dr. h. c., (děkan ZF JČU v Českých Budějovicích) přednášel o vlivu homeopatik na zdravotní stav zvířat a jejich uplatnění ve výživě. Mluvil o klasické a symptomatické homeopatii, o principu nekonečně malých dávek a principu individualizace. Řekl mimo jiné, že se neléčí nemoc, ale nemocný jedinec. Pracuje se s obrazem homeopatického léku a s obrazem pacienta a přiřazují se k sobě dva stejné obrazy.*

Více informací se dočtete v časopisu Krmivářství a týdeníku Zemědělec.

Napsat komentář

Napsat komentář

Komentáře k videu

  1. Děkuji moc za tento velice zajíamvý článek.... Já třeba sama osobně zvířata krmím úplně něčím jiným než všichni ostatní okolo mne a to hlavně z toho důvodu, že i kdybych si pořídila nějaké granule za x tisíc korun, tak prostě něvěřím něčemu, co je někde polepené bez mého dozoru... Stejně tak i s léky pro mé miláčky a dalšími produkty... Ráda také využívám přírodní produkty a těmi jsou třeba ty cbd... Ty pak pořizuji odsud - https://www.cibdol.cz/cbd-produkty , tak kdyby náhodou někdo měl zájem, mrkněte.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down