09.09.2021 | 08:09
Autor:
Kategorie:

K vidění byl také tyrolský šedý skot

Tyrolský šedý skot je alpské plemeno skotu, které se chová se také u nás zatím ve dvou chchovech. Na brněnské výstaviště ho přivezla chovatelka Jana Vohryzková ze Třešovic na Strakonicku a s jejich předváděním pomáhal Jindřich Heller.

Chovatelé si zejména kromě jiných vlastností pochvalují mírnou a klidnou povahu krav s bezproblémovou manipulací. Mléko těchto krav se hodí pro výrobu másla či sýrů.

Krávy, resp. jalovice dovezené do Třešovic se bez problémů aklimatizovaly a dobře zvládají místní klimatické podmínky i změny počasí i přechod z letního na zimní krmení. Díky původu jsou krávy schopny být celý rok na pastvině bez jakýchkoliv zdravotních problémů.

Ve spolupráci se Svazem chovatelů málopočetných plemen dojeného skotu představili chovatelé ze Strakonicka.

Jednou z nich byla kráva AT 000992653222 Malá, narozená 11. 12. 2014, po otci Dagor 288-582. Spolu s ní přijelo její letošní tele, jalovička 89110913 Bublina, která se narodila 8. června. Kráva se chovala velmi klidně při předvádění i manipulaci pro focení. Tříměsíční jalovička byla již velmi pěkně osvalená (Jindřich Heller dodal, že telata velmi rychle rostou)  a velmi temperamentní.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down