12.06.2019 | 11:06
Autor:
Kategorie:

Když rodině pomáhají roboti

Včera se na soukromé farmě ve Svrkyni patřící rodině Millerových uskutečnil Faremní den společnosti AGRO-partner, s. r. o., Soběslav. Návštěvníci si mohli prohlédnout v provozu technologie Lely, například tři roboty Lely Astronaut A4, automatický systém krmení Lely Vector, automat pro telata Lely Calm, drbadlo pro krávy Lely Luna či tank na mléko Lely Nautilus. Vše je řízeno přes manažerský program T4C a T4C inHerd.

Jak uvedl jednatel společnosti AGRO-partner Ing. Tomáš Hrůša, z dalších technologií dodávali boční svinovací plachty Arntjen, hřebenovou větrací štěrbinu Arntjen a meziboxové zábrany.

Součástí programu byla přednáška Ing. Petra Štrébla, který přítomné seznámil s novinkami společnosti Lely. Následovala prohlídka farmy. Největší zájem vzbudil krmicí robot Lely Vector.

Farma ve Svrkyni je zaměřena na chov dojnic – zhruba 150 kusů plemene holštýn a 70 krav jersey. Veškerá mléčná produkce se zpracovává v Němcově selské mlékárně v Radonicích. Spolu se Stanislavem Němcem je Jan Miller také autorem projektu Mléko z farmy/Nákup z farmy.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down