25.10.2019 | 01:10
Autor:
Kategorie:

Nadechnout, ale nezaspat

Chovatelé prasat se konečně trochu nadechli. Výkupní cena jatečných zvířat je příznivá, výkyvy jsou od poloviny srpna minimální. Cena se pohybuje v rozmezí 45,40 - 45,80 Kč za kilogram. Ve srovnání s loňským rokem je tak situace naprosto odlišná. Z informací SZIF plyne, že se průměrná cena od počátku roku vyšplhala na 40,40 Kč/kg. To je téměř o pět korun více než v tuto dobu v roce 2018. Nadechnutí ale neznamená zaspání. Chovatele prasat čeká v nejbližší době řada změn, například zákaz zkrmování přípravků obsahujících zinek selatům.

Nejen o těchto tématech se mluvilo na konferenci Moderní trendy ve výživě prasat, kterou uspořádala společnost Trow Nutrition Biofaktory, s. r. o., v říjnu v prostorách hotelu Valeč. O globálních problémech ve výživě prasat pohovořil generální ředitel Trow Nutrition Biofaktory, s. r. o., Joris de Boer, kvalitě vepřového masa na slovenském trhu se věnovala Ing. Martina Gondeková z Odboru systému chovu, šlechtění a kvality produktů z Výzkumného ústavu živočišné výroby v Nitře.

Téma vliv výživy na kvalitu masa prezentoval obchodní ředitel společnosti Petr Klepač, budoucnosti krmení selat bez přípravků obsahujících zinek se věnoval produktový manažer Pavel Grauer.

Praktické zkušenosti z porodny s posluchači sdílel konzultant společnosti Miloš Kubíček.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down