09.09.2021 | 03:09
Autor:
Kategorie:

Národní šampionát plemene aberdeen angus

Národní šampionát plemene aberdeen angus, který se uskutečnil 5. září v Brně byl hojně obsazen. Účastnilo se jej téměř sedmdesát zvířat od 18. vystavovatelů. Obecně lze konstatovat, že v roce 2021 české chovatelské elitě dominovaly chovy Ing. Miroslava Vráblíka z Těšínova u Trhových Svinů a chov Tegra, s. r. o., Těšenov. Národní šampiónkou soutěže aberdeen angus se stala kráva Puustin Meloni 6711 majitele Miroslava Vráblíka. Rezervním šampiónem sudí William McLaren vybral býka Mewil Black Star 45D (PAA 864) v majetku Jaroslava Zítka.

Letošní rozhodčí byl tedy bez nadsázek opravdu světového formátu a také byl v ringu nepřehlédnutelný – oblečen ve skotském národním kroji – kiltu včetně tzv. sporranu (kapsáře) a dýky zastrčené v podkolence.

Býk Mewil Black Star 45D v závěrečném finále napříč kategoriemi získal titul rezervní šampión plemene aberdeen angus pro rok 2021. Samičí pohlaví pak hrálo prim při vyhlášení absolutního šampióna plemene. Získala jej kráva Puustin Meloni 6711, kterou do Brna přivezl Ing. Miroslav Vráblík. Titulem nejlepší chovatelská skupina se mohou pro tento ročník chlubit chovatelé z Tegra Těšenov. Jejich dvě jalovice Gola Tegro, Granada Tegro, starší kráva Alma Tegro a plemenný býk Cézar byly nejvyváženější.

Rozhodčí William McLaren ze Skotska na závěr konstatoval, že až přijede do Česka anguský chovatelský svět, bude mile překvapen a ohromen, jaká zvířata se v České republice chovají.

Výsledková listina zde: http://www.cschms.cz/index.php?page=akce_doc&aid=250

(Více v říjnovém Našem chovu a v týdeníku Zemědělec).*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down