12.09.2021 | 07:09
Autor:
Kategorie:

Nejlepší mladí býci v masném ringu

V poslední den výstavy se konala soutěž býků masných plemen. O výběr těch nejlepších se postarali pracovníci Českého svazu chovatelů masného skotu Jan Kopecký a Vít Čepelák.

Jak komentoval Jan Kopecký, vybrat z představitelů různých plemen toho nejlepšího není jednoduché. Každé plemeno má svá specifika, na která se musí brát zřetel.

V kategorii býků do tří let přisoudila komise nejvyšší příčku gaskoňskému býkovi jménem Grand z Libštátu +/+ (ZGS-363) chovatele Gustava Hodbodě. Narodil se 26. února 2020 po otci Zadar MOF MH/+(ZGS-220).

Na druhém místě skončil masná simentál Garde Měcholupský V* (ISI-887) chovatele a majitele Měcholupská zemědělská a. s. Tento býk se narodil 9. dubna 2020 z kombinace Denis Měcholupský P x Ola z Ležnice R. Kromě tohoto ocenění se o den dříve stal i národním vítězem ve své kategorii a rezervním šampiónem plemene.

Třetí příčku obsadil velice dobrý představitel plemene aubrac Gold z Todně F/+ (ZAU-161) chovatele a majitele Martina Farky. Tento plemeník se narodil 13. 5. 2020 po otci Cesar (ZAU-048).*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down