08.09.2021 | 10:09
Autor:
Kategorie:

Oceněné jalovice z Chomutic

Jako tradičně se počátkem září sešli v areálu hřiště ve Třtěnicích chovatelé holštýnského skotu na 27. ročníku akce Prim Chomutice – memoriál Ing. Václava Hátle. Akci uspořádaly společnost Chovservis, a. s., AGRO Chomutice a Sdružení východočeských chovatelů hospodářských zvířat. Zodpovědné funkce hodnotitele se ujal jako tradičně bonitér Českomoravské společnosti chovatelů, a. s., Rostislav Škrabal.
Jako první vyhlásil sudí nejlepší kolekce jalovic a krav. Nejlepší kolekci jalovic přivezli pro letošek z akciové společnosti Karsit Agro, vavříny mezi kolekcemi krav získal podnik ZD Dolany.

Mezi jalovicemi do 13 měsíců věku Rostislava Škrabala nejvíce zaujala reprezentantka podniku Karsit Agro, a. s., s číslem 440909/952. Jalovice po otci NEO-752 Piston a otci matky NXB-261 Kickball se narodila 11. listopadu 2020 a podle rozhodčího je hluboká, kapacitní a s pevnou horní linií.

Pomyslné stříbro si odvezli na rodinnou farmu Stříbrných do Radimi za jalovici č. 452512/952 z plemenné kombinace NXB-435 Louxor x NEO-457 Montross. Typová plemenice většího tělesného rámce s perfektními končetinami se narodila 13. listopadu loňského roku.

Třetí příčku přiřkl sudí zástupkyni domácího podniku Agro Chomutice, a. s., s číslem 454785/952 po otci NXB-486 Zekon a otci matky NEO-398 Jabir. Tato plemenice narozená 11. 1. 2021 vyniká jemností, kapacitou i pevnou horní linií.

Napsat komentář

Napsat komentář

Komentáře k videu

  1. Ta je krásná! Kravičky jsou mé úplně nejoblíbenější zvířata! Bohužel ale bydlím ve městě v bytě, takže si ji pořídit nemůžu... 🙁 Za to mám ale obrovského dobrmana, o kterém občas říkám, že je velký, jako krá*a 😀 Ještě aby nebyl, když se o něj starám, jako o vlastního syna a kupuji mu nějaké zdravé granule s vápníkem. Ty většinu sháním tady: https://www.svetmazlika.cz/. Moc mu chutnají!

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down