02.10.2020 | 11:10
Autor:
Kategorie:

Otevřené dveře v Meclově

Meclovská zemědělská, a. s., je známá společnost sídlící nedaleko Horšovského Týna v okrese Domažlice. Zabývá se rostlinnou i živočišnou výrobou. Se svojí obhospodařovanou výměrou je jedním z největších zemědělských podniků v Plzeňském kraji. Společnost Meclovská zemědělská je známá chovem holštýnského skotu, mimo jiné i výstavními úspěchy. Na konci září uspořádala den otevřených dveří na svých farmách v Meclově, Březí a Srbech.

Ve středisku Srby byla před dvěma měsíci uvedena do provozu nová rybinová dojírna 2 x 1 x 16 stání. Na nerezovém hrazení dojírny se sinusovou hranou je osazena kompletní technologie dojení Farmtec s novým typem elektroniky a měřiči nádoje IMilk 600. Je zde také systém dezinfekce dojícího stroje po každé krávě s automatickým ošetřením struků Air Wash.

V jámě dojiče je instalovaná hydraulická zvedací podlaha. Samozřejmostí je identifikace dojnic s průchozí anténou. Nový je také chladicí tank na mléko Serap s objemem 9 tisíc litrů a dvoustupňovým předchladičem. V čekárně dojnic je přihaneč s funkcí stírání kejdy, který výrazným způsobem šetří množství vody potřebné pro úklid čekárny po dojení. Na výstupní uličce je pneumaticky ovládaní selekční branka kompatibilní s identifikací dojnic na dojírně.

 

Více si přečtete v Zemědělci.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down