20.12.2019 | 12:12
Autor:
Kategorie:

Pestrá krajina 2019

Ve čtvrtek byly v divadle ABC vyhlášeny také farmy, které se přihlásily do programu Asociace soukromého zemědělství ČR Pestrá krajina a navázaly tak více než důstojně na loňský pilotní ročník. Program si klade za cíl představit široké veřejnosti práci sedláků, kterou nedělají pouze pro obživu a za účelem zisku, ale také s upřímným a dlouhodobým záměrem zpestřit biodiverzitu krajiny, v níž všichni společně žijeme.

V letošním druhém ročníku se odborná komise složená z odborníků na související témata a členů ASZ ČR rozhodla zlatou, stříbrnou či bronzovou medaili udělit celkem šesti farmám. „Pro mne osobně bylo zásadní vidět ekonomicky soběstačná hospodářství produkující širokou škálu produktů s vysokou přidanou hodnotou, která své majitele bez problému uživí, hospodářství, kde se dobře žije a kde je zemědělství trvale udržitelné, šetrné ke krajině i půdě, hospodářství, která jsou základem obživy selských rodů a základním výrobním nástrojem nás zemědělců,“ zhodnotil letošní farmy předseda komise Daniel Pitek.

Hned tři hospodářství získala letos ocenění zlatou medailí. Jedním z nich je Farma U Hrušků (ASZ Plzeň-sever). Nejvyšší ocenění získaly také Farma Jiřího Marka (ASZ Třebíč) a Farma Prak (ASZ Benešov).

Stříbrné medaile putují letos na Farmu Domašín (ASZ Jindřichův Hradec) a Farmu Tláskal (ASZ Náchodsko). Bronz získala Farma Jiřího Mišáka z Troubek (ASZ Přerov).*

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down