26.09.2020 | 07:09
Autor:
Kategorie:

Plemeník z rodiny Amálka

Ve čtvrtek 24. září uspořádala společnost Jihočeský chovatel, a. s., ve spolupráci se Sdružením jihočeských chovatelů a firmou NTG Agri přehlídku plemenných býků na inseminační stanici Homole v jižních Čechách.
Zájemcům se představila dvacítka býků dojených plemen (české strakaté, brownswiss, holštýn) a masných plemen (belgické modrobílé, charolais, limousin, blonde d′Aquitauine, masný simentál a aberdeen angus).
Z holštýnů upozornil komentátor na prvního předváděného býka.

Holštýnský plemeník Agras Apache NXB-642 pochází ze známé a rozvětvené rodiny Agras Amálka z podniku Agras Bohdalov, a. s. Narodil se 13. prosince 2018 z plemenné kombinace Vancouver x Rubicon x O-Man. Jeho otec Vancouver má v inseminaci dalších šest synů. Jeho matka Amálka 10 musela být vyřazena na první laktaci, ale přesto stihla nadojit téměř 13 000 kilogramů mléka při výborných složkách.

Jak komentoval hlavní šlechtitel společnosti Jihočeský chovatel Ing. Zdeněk Schaffelhofer, Agras Apache je zlepšovatel kilogramů mléka i obsahu složek (plemenná hodnota pro mléko je na úrovni 1598), Plusové jsou i hodnoty pro dlouhověkost (116) a obsah somatických buněk (118). Celkový index SIH je na úrovni 149,2.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down