12.12.2019 | 11:12
Autor:
Kategorie:

Robotická farma budoucnosti

Zájezd na farmu v Blönsdorfu organizovala společnost Fullwood Packo CS. Podnik hospodaří na čtyřech tisícovkách hektarů a chová zhruba 570 krav plemene holštýn s průměrnou roční užitkovostí 10 300 kilogramů mléka. Právě velikost farmy byla jedním z důvodů, proč si ji firmy dodávající na trh mimo jiné automatické technologie vybraly jako modelovou. Automatika tu skutečně zastane prakticky všechnu práci – od dojení přes krmení až po zastýlání.

Stroj pro nastýlání podestýlky má k dispozici svoji kolejnici. Pravidelně třikrát až čtyřikrát denně vyjíždí do celé stáje automat Hetwin Astor. V případě, že pedometry Afimilk sledující pohybovou aktivitu, nahlásí omezení doby ležení, vyjede zastýlací obot znovu.

Součástí technologie je kromě dávkovacího zařízení skladovací kontejner, který pojme množství nařezané slámy odpovídající čtyřem hranatým nebo třem kulatým balíkům. Sláma se dopravníkem naskladní do vlastního zastýlacího robota, kdykoliv je potřeba. Robot se dá naprogramovat na určité časy, nabíjí se v dokovací stanici.

Tento tichý automat přináší mnoho výhod. Suchá podestýlka garantuje zlepšení zdravotního stavu a optimální hygienu nejen mléčné žlázy. Dalším plusem je výrazné snížení ruční práce a omezení plýtvání slámou.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down