21.06.2021 | 02:06
Autor:
Kategorie:

Tiché rameno krávy neruší

Poslední generace dojicího robotu Lely Astronaut A5 je systém, který kombinuje ověřené principy automatického dojení s bezkonkurenční spolehlivostí, snadnou obsluhou a nákladovou efektivitou. Dojicí robot A5 znamená dojení bez napětí pro farmáře i krávy. Konkrétně pro krávy nabízí Lely Astronaut A5 prostornější box, pečlivější a tišší rameno a mnohá vylepšení pro zdraví vemene.

Jedno z nich je v oblasti welfare, krávy mají absolutní svobodu pohybu. Samy se mohou rozhodnout, zda je právě čas na podojení, krmení nebo napájení. Vychytávky, jako je například inovované hybridní rameno, nový systém detekce struků nebo koncept I-flow respektují přirozenost krávy a zároveň díky eliminaci stresu zvyšují objem nadojeného mléka v tanku.

Další výhodou je jednoduchost používání. Vše, co farmář potřebuje, uvidí na jednom přehledném displeji. Uživatelsky příjemné rozhraní pomůže jednoduše najít informace či nastavení, které chovatel právě potřebuje. Navíc se u verze A5 potvrdila snížená spotřeba vody a desinfekčních prostředků stejně jako úspora energetických nákladů až o dvacet procent. Díky kvalitním materiálům jsou nižší i náklady na servis.

Jednou z inovací je již zmíněné rameno s vylepšeným naváděním, které je přesnější a rychlejší. Díky tomu je rychlejší i podojení a dochází k úsporám energie.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down