31.10.2019 | 09:10
Autor:
Kategorie:

Výstava Exotika opět bodovala

Již po dvanácté se výstaviště v Lysé nad Labem stalo cílem pro milovníky exotických zvířat a rostlin. Koncem října, respektive od 25. do 29. října, zde byla totiž k vidění asi největší evropská výstava papoušků a exotických ptáků, ale i bažantů, kachniček a okrasných holubů, doplněná o expozice plazů, akvarijních ryb, bezobratlých živočichů a savců. Lákadlem letošního ročníku nevšední výstavy byl největší a nejstarší aligátor severoamerický chovaný v České republice, který do Lysé nad Labem přicestoval Krokodýlí ZOO Protivín.

Stejně jako v předchozích letech na výstavě Exotika dominovaly expozice s ptáky . V hale C to byli zejména papoušci, které doplnily například jihoamerické drápkaté opičky tamaríni a madagaskarští lemurové či velcí hadi nebo usurijští tygři. Také hala A2 patřila tradičně ptákům, respektive okrasným pěvcům a bodovaným kolekcím malých papoušků, drobných exotů, kanárů a pěnkavovitých ptáků a jejich kříženců. K úplnému výčtu předvedených ptačích krasavců zbývá ještě jmenovat expozici chovatelů bažantů, okrasného vodního ptactva a holoubků, kteří se prezentovali v hale B, kde měli zázemí společně s teraristy a akvaristy.
„Novinkou v dramaturgii letošní výstavy Exotika je výstava krmiv a potřeb pro chov zvířat s podtitulem Mazlíček. To ale není vše. Na rozdíl od předchozích let se nebudou vypouštět sladkovodní a mořská akvária, která jsou k vidění v hale B, ale stanou se stálou akvarijní expozicí, kterou si návštěvníci budou moci prohlédnout při každé další výstavě i veletrhu. Samozřejmou součástí výstavy prezentující exotickou faunu a flóru jsou i poradny pro chovatele exotických a okrasných ptáků, savců, akvarijních ryb a terarijních zvířat. Otázky návštěvníků jsou připraveni zodpovědět nejlepší chovatelé z celé republiky,“ řekl ředitel výstaviště Ondřej Matouš.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down