20.06.2007 | 09:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Vše pro chov prasat

V rámci letošní Národní výstavy hospodářských zvířat v Přerově měli zájemci možnost navštívit stánek třeboňské společnosti Agrico, s. r. o., která chovatelům ve svém portfoliu nabízí řešení ustájení, krmení a napájení prasat, ventilace stájí, uskladnění, doprava a aplikace kejdy, uskladnění a zpracování obilí a v neposlední řadě financování projektů.

„Firma Agrico vznikla v roce 1991. Hlavní a v podstatě jedinou náplní firmy byla dodávka a montáž počítačově řízených krmných technologií pro prasata. V této době se již utvářela myšlenka, která se později stala obchodním sloganem podniku: Vše pro chov a výkrm prasat. K montážní a servisní činnosti se přidala vlastní výroba, nejprve plastových koryt a dalších dílů, především pro vzduchotechniku, následně pak kovovýroba stájového hrazení, boxů a dalších výrobků. Prvotní soustředění na jeden segment zemědělské výroby se později rozšířilo na kompletní sortiment tak, aby chovatel prasat ve firmě našel vše, co potřebuje, a to od stájových objektů přes krmné technologie, větrací systémy, stájová hrazení, míchárny krmných směsí až po velkokapacitní sila na skladování kejdy a technická zařízení pro její ekonomickou aplikaci. V poslední době navíc razantně zvyšujeme podíl českých výrobků v našem sortimentu,“ říká vedoucí prodeje Ing. Michal Karmazín.

Izolace a ventilace stájí
V posledních horkých letech se do popředí zájmu chovatelů dostává mimo jiné také kvalitní izolace a ventilace stájí. „Nové genotypy prasat nedisponují téměř žádnou izolační vrstvou ve formě špeku a jsou tedy náchylnější ke změnám mikroklimatu. Růst masa je oxidativní proces závislý na spotřebě kyslík, proto je nutné dostatek kyslíku do chovného prostředí dodat,“ uvádí Ing. Karmazín. Pro tyto účely doporučuje ventilační systémy společnosti Agrico. Automaticky ovládané přívodní klapky jsou vyrobeny z průsvitného materiálu, který přirozeně prosvětluje ustajovací prostory, zároveň klapky disponují dobrými tepelně-izolačními vlastnostmi.

Odvádění vzduchu
Dalším stavebním prvkem je lamelový porézní nebo částečně porézní strop, popřípadě celoporézní polyuretanový přívodní kanál. Odvádění vzduchu je zajištěno například bočními odtahovými šachtami s difusorem, izolovanými odtahovými šachtami s ventilátorem nebo zpětnou klapkou. V nabídce firmy Agrico jsou také odtahové šachty podroštového větrání s žaluzií.

Topná tělesa
Pro mladší kategorie zvířat jsou připravena topná tělesa několika druhů. „Nad mikroklimatem celé stáje pak bdí systém Agrialarm,“ uzavírá Ing. Karmazín.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down