Vše pro mléčné farmy

Firma DeLaval nabízí chovatelům dojného skotu prakticky vše – od nejmodernějších technologií v dojení a chlazení až po elektrické ohradníky. Na Techagru vévodilo expozici této firmy hned několik novinek. První z nich byl měřič mléka F15, který měří nadojené mléko na základě progresivní technologie, založené na principu infračerveného záření. Měřič rovněž umožňuje během dojení digitální zobrazení hodnoty průtoku mléka, množství mléka, ale i doby dojení.

Již prověřený typ dojicí souprava Harmony prodělal další technologický vývoj, jehož výsledkem byla nová dojicí souprava Harmony Plus, která vyhovuje většině dojnic. Souprava perfektně odpovídá tvaru vemene dojnice, ale zároveň velmi dobře „padne“ do ruky dojiče. Tyto výhody ve spojení s jednoduchou obsluhu a dobrou manipulovatelností se soupravou snižují frekvenci sklouzávání a spadávání dojicí soupravy během dojení, což má pozitivní vliv na zdravotní stav mléčné žlázy.
Stranou zájmu firmy nezůstávají ani ostatní součástí dojicího zařízení, například podtlakové systémy. Zájemci mohli v expozici shlédnout dva nové typy vývěv – DVP a LVP. Vysoce výkonná bezolejová vývěva LVP má kapacitu od 3000 do 6000 litrů za hodinu. Tuto vývěvu lze dovybavit frekvenčním regulátorem otáček, což umožňuje snížení či výšení výkonu vývěvy podle momentálního zatížení. V důsledku to znamená značnou úsporu energie a snížení nákladu na ni až o 70 %.
Vysoce spolehlivá olejová vývěva DVP má výhodu přímého pohonu (bez klínového řemenu) a nízké nároky na údržbu. Díky dokonalému technologickému řešení pracuje s nízkou hladinou hluku, navíc vysoce účinný sanitární lapač chrání vývěvu od případného poškození způsobeného vodou či pevnými částicemi z nasávaného vzduchu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *