24.05.2010 | 08:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Vstup do 21. století

Jeden z nejvýznamnějších českých výrobců krmných směsí, firma Mikrop Čebín, a. s. slavnostně otevřel nový výrobní provoz. Jde o moderní plně počítačově řízenou linku s výkonem 10 tun za hodinu, která splňuje požadavky na kvalitu produkce, dohledatelnost a flexibilitu při realizaci zakázek pro konečného spotřebitele.

Nová technologie rozšiřuje možnosti v dávkování surovin, zajišťuje plně automatizovanou výrobu a dohledatelnost všech komponent vstupujících do výrobního procesu. Součástí jsou nové soustavy vah s velkým rozsahem vážení a přesností, nové baterie zásobníků a pneumatická přeprava látek do míchacích center. Podnik rovněž významně rozšířil své skladovací kapacity. Projekt zpracovala a hlavním dodavatelem technologie byla firma Commercial, s. r. o., z Pardubic, která v ČR zastupuje nizozemského výrobce dávkovacích systémů Alfra.
V Čebíně bylo ve čtvrtek 20. května opravdu živo. Na otevírání nové linky se sjela většina zemědělské a hlavně chovatelské veřejnosti – od krmičů z řad zákazníků firmy, přes výživářské poradce, vysokoškolské pedagogy až po významné osobnosti státních institucí, které jsou s krmivářstvím spojeny. Celkem dorazilo kolem 700 lidí. Obchodní ředitel Dr. Ing. Pavel Tvrzník probral ve svém krátkém vystoupení historii firmy, která sahá až do roku 1964, kdy na místě současného závodu byla vybudována výrobna minerálních krmných přísad. Historie firmy Mikrop Čebín, a. s., se začala psát od 1. ledna 1993. Pavel Tvrzník spolu s předsedou představenstva Josefem Mojžíšem především poděkovali několika významným osobnostem českého krmivářství, všem těm, kteří pomohli při rozjezdu firmy a také všem spolupracovníkům a zákazníkům.

Sortiment výrobků firmy lze rozdělit do těchto hlavních oblastí:
• premixy biologicky aktivních látek pro velkovýrobce krmných směsí, určených pro všechny kategorie hospodářských zvířat
• minerálně-vitaminová doplňková krmiva
• doplňková krmiva, která jsou složena z minerálně-vitamínové složky, z rostlinných i živočišných bílkovin-bílkovinných koncentrátů
• medikovaná krmiva a medikované premixy

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down