19.09.2019 | 12:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Výjimečná šance pro Evropu

Kromě roku 2002, kdy českobudějovické výstaviště zasáhla povodeň, nevynechala společnost Agrico Třeboň od svého založení v roce 1991 ani jednu výstavu Země živitelka. Touto tradiční výstavou prošly za tu dobu všechny hlavní novinky, které třeboňská společnost postupně zaváděla do praxe. V porovnání s minulými ročníky, kdy do Českých Budějovic přivážela řadu exponátů, jsou v posledních letech expozice výrazně menší. Ta letošní se nesla ještě v duchu nedávných oslav 70. výročí jejího významného partnera – firmy Schauer.

„Dnes, v době vyspělých informačních technologií, není úplně nutné vystavovat to, co si každý najde na internetu,“ řekl týdeníku Zemědělec Ing. Michal Karmazín. „Na rozdíl od jiných veletrhů bereme živitelku především jako společenskou akci. Setkáváme se zde s našimi obchodními partnery, kterým můžeme během přátelského posezení představit nové technologie, seznámit se s jejich úspěchy, ale i problémy a třeba jim nabídnout zajímavá řešení. Což se stává poměrně často. Hovoříme také o nových trendech, na něž by se měli chovatelé, pokud chtějí obstát v tvrdé konkurenci, připravit."

V chovu prasat jsme za ta léta zažili nejrůznější turbulence, různé pozitivní i negativní výkyvy," pokračuje Michal Karmazín.  V současnosti dochází z celosvětového hlediska k další turbulenci, a to s ohledem na nekontrolovatelné šíření afrického moru prasat v Asii. Vyvstává velký otazník, jak u tamní, rychle se rozrůstající populace lidí, uspokojit poptávku po plnohodnotných bílkovinách. Nabízí se jednak rychle obrátková drůbež, nebo produkce teplomilných ryb v recirkulačních zařízeních, které také dokážou velmi rychle vyprodukovat kvalitní bílkovinu. A pak je to samozřejmě dovoz vepřového masa z jiných světadílů. Evropě, jako druhému největšímu producentu vepřového, se proto nabízí výjimečná šance, jak na asijský trh umísti svou nadprodukci.*

Celý rozhovor naleznete v Zemědělci č. 39.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down