17.03.2021 | 09:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Využití CT pro selekci prasat

Společnost Topigs Norsvin zahrnula do svého šlechtitelského programu data z CT skenování. Tato poslední inovace společnosti Topigs Norsvin umožňuje zvýšit hodnotu jatečně upraveného těla selekcí na vyšší výtěžnost nejcennějších jatečných partií.

Toto obohacení šlechtitelského programu přidává hodnotu integrovanému řetězci výroby vepřového masa, u kterého hodnota jatečně upraveného těla vychází z hodnoty partií, jako jsou plece, bedra, břicho a šunka.

Topigs Norsvin přidal do svého šlechtitelského programu základní hodnoty pro všechny hlavní linie prasnic a terminálních otců. U mladých chovných kanců těchto linií jsou CT skenována v našich testovacích centrech v Kanadě a Norsku. Tyto CT snímky vytvářejí vysoce přesnou reprezentaci prvotního složení živého chovného kance. To poskytuje vysoce spolehlivý odhad genetické hodnoty těchto kanců pro prvotní hodnotu. Po CT se kanci používají v šlechtitelském programu.

S touto nejnovější aplikací technologie CT dělá Topigs Norsvin velký krok vpřed a nastavuje nový zlatý standard pro genetické zvýšení hodnoty jatečně upraveného těla. Výsledkem je vyšší rentabilita v integrovaném řetězci výroby vepřového masa.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down