01.12.2017 | 08:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Využití výtažku z šišáku k ovlivnění inflamace u krav

Posledního listopadu se v Humpolci konal seminář společnosti IFRAMIX s účastí zahraničních přednášejících zaměřený na zdraví dojnic. Nabídl odborný program týkající se porozumění mechanismu imunity a využití těchto poznatků ke zlepšování produkce.

Pozvání do hotelu Fabrika v Humpolci přijal  Vincent BALLARD, specialista pro výživu přežvýkavců společnosti CCPA Group z Francie, Katie OLAGARAY, vědecká asistentka na Kansas State University, dr. Mark THOMAS, za společnost Dairy Health & Management services & Countryside Veterinary Clinic, ze státu New York, a také Gary GRIMSMAN, National Sales Director ze společnosti Bio-Vet, USA.

Přední přednášející profesor Barry BRADFORD ze státní univerzity v Kansasu se spojil s posluchači ze své kanceláře pomocí moderních technologií. Jeho přednáška byla pro české publikum opravdu průlomová. Seznámil ho s problematikou inflamace (zánětlivého vzplanutí organismu) v souvislosti s imunitou. Nabídl zcela nový náhled na toto téma a řešení zdravotních problémů v okoloporodním období u vysokoužitkových dojnic. Existuje totiž přímá korelace mezi inflamací a produkci mléka, jde o negativní závislost. Vše, co potlačuje zánět v organismu v určité jeho fázi, má pozitivní vliv na nádoj. S úspěchem byl testován přípravek na bázi šišáku bajkalského (Scutellaria baicalensis), který dokáže inflamaci v období kolem porodu s úspěchem ovlivnit. Přípravek nabízí společnost Iframix.

Jaké ztráty v chovu dojeného skotu přináší subklinická hypokalcemie? Je vůbec skutečná? Na to nabídli odpovědi další přednášející v druhé části programu. Seminář byl hodnocen řadou zúčastněných zootechniků a výživářů velice kladně.*

Více v Našem chovu 1/2018

 

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down