19.06.2008 | 01:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Výzva pro všechny včelaře

Vážení přátelé – včelaři,
Období přemnožení roztočů Varroa destructor se opět blíží. Rádi bychom vás informovali o tom, že se můžete aktivně zapojit do zcela nového projektu v boji proti roztoči Varroa destructor. Jde o systém rychlého varování před invazí roztoče a předcházení úhynům včelstev. Včasným zásahem můžete zachránit své včely.

 

Jaký je postup?
Zaregistrujete se na stránce www.varroamonitoring.cz a poskytujete hlášení o spadu roztočů na svém (svých) stanovišti (stanovištích). Máte možnost nahlédnout také ke svým sousedům, potažmo ke včelařům v celé České republice. Na obrazovce počítače se zobrazí mapa Česka s barevnými body – pozorovacími stanicemi. Barva každého bodu odpovídá intenzitě spadu roztoče – od zelené až po sytě červenou. Systémem může být každý včelař nebo jiný zájemce rychle informován o tom, kde je zaznamenán spad roztočů a jak je silný. Je-li vysoký spad v sousedství, je pravděpodobné, že bude silný i u vás a bude zapotřebí provést příslušný léčebný zásah. Tím lze předejít zbytečným úhynům včelstev.
Neváhejte a zaregistrujte své (svá) stanoviště již nyní na www.varroamonitoring.cz. Roztoč nečeká a množí se v našich včelstvech. Reagujte ihned!
Co potřebujete: přístup k internetu
Cena: zdarma
Hlavní výhoda: možnost včas zareagovat na nákazovou situaci ve vaší oblasti
Výsledek: žádné úhyny včelstev

Klikněte na: www.varroamonitoring.cz

Kontakt: Karel JIRUŠ, PSNV-CZ
tel. 603 858 190
karel.jirus@seznam.cz

převzato z www.varroamonitoring.cz

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down