30.03.2006 | 02:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Vznikl biotechnologický portál

www.gate2biotech.com - informace o biotechnologiích v České republice na jednom místě – to je heslo internetového portálu který nedávno vytvořilo Jihomoravské inovační centrum ve spolupráci s agenturou CzechInvest. Na mezinárodním semináři Biotechnologie 2006 v Českých Budějovicích tento portál představila projektová manažerka Ing. Soňa Benová
„Portál Gate2Biotech vznikl z potřeby vytvořit jedno místo na internetu, které by navštěvovali všichni, kdo mají cokoli společného biotechnologickým oborem. Cílem je navázat na sebe široké spektrum lidí zabývajících se biotechnologií. Často se stává, že výzkumná pracoviště sedící v jedné budově mají problém se vzájemnou komunikací a to nemluvím ani o těch pracovištích, která sídlí na různých místech republiky,“ uvedla projektová manažerka Ing. Soňa Benová.
Portál je určen zejména pro české biotechnologické firmy, instituce, ale i zahraniční subjekty a odbornou veřejnost. Zřizovatelem a provozovatelem portálu je Jihomoravské inovační centrum (JIC) ve spolupráci s vládní agenturou CzechInvest.
Návštěvníci zde najdou databázi českých biotechnologických firem rozdělenou podle jejich specializací, novinky z oboru, poptávku i nabídky spolupráce či pracovních pozic v sektoru, přehled probíhajících výzkumných projektů nebo souvisejících mezinárodních konferencí, veletrhů a dalších významných oborových událostí. Firmy podnikající v oboru tak mohou jednoduchým způsobem najít například výzkumná pracoviště nebo další partnery pro vyřešení technologických problémů, se kterými se potýkají.
„Prostřednictvím portálu Gate2Biotech chceme zviditelnit český biotechnologický sektor, což by mělo podpořit příliv investic z této oblasti do ČR,“ míní Soňa Benová.
Na Gate2biotech jsou prezentovány projekty, statistiky, dodavatele služeb, spotřebního materiálu,
chemikálií, burzu použitých zařízení, informace o licencích apod. Je na něm sekce pro ty, co chtějí založit biotechnologickou firmu nebo do biotechnologií investovat.
Jihomoravské inovační centrum (JIC) vzniklo v roce 2003 jako zájmové sdružení právnických osob. Členy sdružení jsou Jihomoravský kraj, Vysoké učení technické v Brně, Masarykova univerzita, město Brno, MZLU v Brně a Veterinární a farmaceutická univerzita v Brně. Jeho posláním je vytvářet prostředí pro firmy s inovativním potenciálem a podporovat jejich vznik a rozvoj v regionu. JIC firmám poskytuje komplexní poradenské služby, pomáhá jim se získáváním kontaktů, obchodních příležitostí, vhodných prostor pro podnikání, a snaží se tak o vytvoření kvalitní infrastruktury pro inovativní podnikání. Od roku 2007 bude provozovat také inkubátor biotechnologických firem (INBIT) s plochou 3000 m2, který bude hostit zhruba dvacet až třicet firem.
Druhý zřizovatel - agentura pro podporu podnikání a investic CzechInvest je státní příspěvková organizace podřízená Ministerstvu průmyslu a obchodu, která posiluje konkurenceschopnost české ekonomiky prostřednictvím podpory malých a středních podnikatelů, podnikatelské infrastruktury a získávaní přímých zahraničních investic z oblasti výroby, strategických služeb a technologických center.
Www adresa Gate2Biotech.com je určena také širší veřejnosti. Zájemci zde mohou najít stanoviska specialistů k obecně diskutovaným tématům, jakými jsou například geneticky upravené potraviny, možnosti využití biotechnologií v domácnostech, při likvidaci odpadů a podobně.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down