08.05.2006 | 10:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Vznikl portál o biotechnologiích

(lur) – Informace o biotechnologiích v České republice na jednom místě, to je cílem internetového portálu, který nedávno vytvořilo Jihomoravské inovační centrum ve spolupráci s agenturou CzechInvest. Na mezinárodním semináři Biotechnologie 2006 v Českých Budějovicích představila tento portál Gate2Biotech manažerka projektu.

„Portál Gate2Biotech vznikl z potřeby vytvořit jedno místo na internetu, které by navštěvovali všichni, kdo mají cokoli společného s biotechnologickým oborem. Jeho účelem je navázat na sebe široké spektrum lidí zabývajících se biotechnologiemi. Často se stává, že výzkumná pracoviště, i když sedí v jedné budově, mají problém se vzájemnou komunikací, a to nemluvím ani o těch pracovištích, která sídlí na různých místech republiky,“ uvedla manažerka projektu Ing. Soňa Benová z Jihomoravského inovačního centra..

Zviditelnit český biotechnologický sektor

Portál je určen zejména pro české biotechnologické firmy, instituce, ale i zahraniční subjekty a odbornou veřejnost. Návštěvníci tam najdou databázi českých biotechnologických firem rozdělenou podle jejich specializací, novinky z oboru, poptávku i nabídky spolupráce či pracovních pozic v sektoru, přehled probíhajících výzkumných projektů nebo souvisejících mezinárodních konferencí, veletrhů a dalších významných oborových událostí. Firmy podnikající v oboru tak mohou jednoduchým způsobem najít například výzkumná pracoviště nebo další partnery pro vyřešení technologických problémů, se kterými se potýkají. „Prostřednictvím portálu Gate2Biotech chceme zviditelnit český biotechnologický sektor, což by mělo podpořit příliv investic z této oblasti do České republiky,“ míní Soňa Benová.
Na Gate2biotech jsou prezentovány projekty, statistiky, dodavatelé služeb, spotřebního materiálu, chemikálií, burza použitých zařízení, informace o licencích a podobně. Obsahuje sekci pro ty, co chtějí založit biotechnologickou firmu nebo do biotechnologií investovat.

Zřizovatelé portálu
Jihomoravské inovační centrum (JIC) vzniklo v roce 2003 jako zájmové sdružení právnických osob. Členy sdružení jsou Jihomoravský kraj, Vysoké učení technické v Brně, Masarykova univerzita, město Brno, MZLU v Brně a Veterinární a farmaceutická univerzita v Brně. Jeho posláním je vytvářet prostředí pro firmy s inovativním potenciálem a podporovat jejich vznik a rozvoj v regionu. Jihomoravské inovační centrum poskytuje firmám komplexní poradenské služby, pomáhá jim se získáváním kontaktů, obchodních příležitostí, vhodný prostor pro podnikání a snaží se tak o vytvoření kvalitní infrastruktury pro inovativní podnikání. Od roku 2007 bude provozovat také inkubátor biotechnologických firem (INBIT) s plochou 3000 m2, který bude hostit zhruba dvacet až třicet firem.
Druhý zřizovatel - agentura pro podporu podnikání a investic CzechInvest je státní příspěvková organizace podřízená Ministerstvu průmyslu a obchodu, která posiluje konkurenceschopnost české ekonomiky prostřednictvím podpory malých a středních podnikatelů, podnikatelské infrastruktury a získávaní přímých zahraničních investic z oblasti výroby, strategických služeb a technologických center.
Internetová adresa: www.gate2biotech.com je určena také širší veřejnosti. Zájemci tam mohou najít stanoviska specialistů k obecně diskutovaným tématům, jakými jsou například geneticky upravené potraviny, možnosti využití biotechnologií v domácnostech nebo o likvidaci odpadů.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down