21.06.2021 | 02:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Weda jde s dobou a v souladu s welfare

Společnost WEDA uvedla do života speciální výstavu s 10 různými porodními kotci v areálu společnosti v Luttenu. Výstava představuje řešení v souladu s požadavky nařízení o dobrých životních podmínkách zvířat.

V souvislosti se současnými německými zákony o dobrých životních podmínkách zvířat je téma systémů kotců top tématem, a to i v jiných zemích. Pro praktické implementaci nařízení, která je v souladu s právními předpisy, nyní WEDA poskytuje chovatelům prasat konkrétní pokyny pro implementaci jejich velmi odlišných systémů kotců.

Nový zákon vyžaduje především více prostoru pro zvířata. V souladu s tím stojí chovatelé prasat před rozhodnutím, zda své kotce nyní přestaví a jaké systémy jsou pro to k dispozici.

Od nynějška bude k vidění v areálu firmy deset různých porodních kotců - všechny jsou vhodné pro praxi, opakovaně používány a testovány. Na místě zájemci mohou vidět praktická řešení pro různé typy žlabů nebo jednoduché systémy zábran pro prasnici.

Kotce MoreFlex společnosti WEDA jsou vybavena ergonomickými individuálními funkcemi, které farmářům umožňují rychle a snadno je přizpůsobit požadavkům předpisů o dobrých životních podmínkách zvířat a chovu hospodářských zvířat. Například mají nízké stěny a pevný boční panel pro vysokou stabilitu a dobrý přehled. To chovatelům umožňuje dobrý přístup ke žlabu i ke zvířatům. Žlab je také umístěn přímo v podlaze uličky, takže selata a prasnice mohou přijímat krmivo společně.*

Podle tiskové zprávy. Více v Našem chovu 8/2020

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down