17.07.2009 | 01:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Weda má zastoupení v Česku

Firma Alex Industries, spol. s r. o., je od června letošního roku výhradním zástupcem německé firmy Weda Dammann & Westerkamp GmbH pro Českou republiku.

„Weda je jedničkou v tekutém krmení, neboť má po celém světě nejvíce instalací tohoto druhu. Nabízíme kromě toho kompletní řešení v chovu prasat – od tekutého i suchého krmení, ventilace, kejdového hospodářství až po např. hrazení. Naše firma bude zajišťovat také servis včetně již dříve instalovaných zařízení značky Weda,“ informoval v Brně Ing. František Kolář, který je zároveň obchodním zástupcem mateřské společnosti Bräuer Stalltechnik. Firma Bräuer má již 35letou tradici ve výrobě technologií stájí pro prasata, skot a koně.
Od roku 1993 má firma pobočku také v České republice, ale zatím zde byl v jihočeské Kaplici pouze jeden z výrobních závodů. Od loňského roku se v České republice rozjela také obchodní činnost.
Na stánku byl k vidění systém bezezbytkového krmení Weda BW Plus umožňující přesné dávkování v kombinaci s vysokým hygienickým sdadardem. Technika zabraňuje zůstávání zbytků krmiva v potrubí. Dezinfekce zařízení probíhá jednak pomocí UV světla, ale také na bázi chemicko-fyzikální. Možný výskyt baktérií a plísní se spolehlivě reguluje pomocí vytváření rozdílných hodnot pH v celém zařízení. Integrovaná spirála v potrubí zabraňuje tvorbě usazenin a udržuje homogenitu krmné směsi i při dlouhých vzdálenostech. Krmivo ve vedení se vytlačuje vodou z nádrže pro užitkovou vodu, až je přivedeno k poslednímu krmivovému ventilu, je tedy bezezbytkově zkrmeno. V potrubí pak zůstává voda, která se využije pro následující míchání. Frekvenční měnič může tlumit výkon motoru a brání prudkým rázům v potrubí, jež by mohly způsobit škody na ventilech. Počítačové řízení umožňuje kromě jiného také automatické hlášení chyb na mobilní telefon.
Zajímavé také byly vícevrstvé matrace do boxových loží pro skot od německého výrobce firmy Kraiburg, které má Alex Industries také ve své nabídce.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down