11.07.2022 | 08:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Za poznáním k sousedům

Na začátku června se skupina českých chovatelů prasat a zástupců výzkumné a akademické sféry zúčastnila dvoudenní exkurze na rakouské farmy chovu prasat, které kladou velký důraz na pohodu zvířat. První den si prohlédla tři farmy s pokrokovými technologiemi zohledňující welfare, druhý den navštívila zázemí a výrobní závod firmy SCHAUER Agrotronic v Prambachkirchenu, která akci pořádala společně s třeboňskou společností AGRICO. Ta zastupuje rakouskou firmu na českém trhu už více než třicet let.

Firma SCHAUER Agrotronic reaguje na požadavky spotřebitelů, kteří vyžadují maso od spokojených zvířat. Její technologie směřují k lepším životním podmínkám zvířat ve stáji a k jejich ekonomicky životaschopnému chovu. Tyto projekty s osvědčenými koncepty nabízejí chovaným zvířatům více prostoru včetně venkovního a ohleduplné stájové prvky. K dispozici je už patentovaný porodní box BeFree s volným pohybem prasnice s plochou lehacího prostoru 2,2 až 5 m2 a s celkovou plochou 6 až 6,5 m2. V biochovech prasat se stal již standardem patentovaný porodní box WelCon bio. V objemu prodávaných technologií u firmy SCHAUER Agrotronic odpovídá konceptům „Bio“ a „Tierwohl“ (pohoda zvířat) už 80 % výrobků.

Velkou a pestrou českou skupinu přivítala Elisabeth Vogelová, zástupkyně třetí generace rodiny Schauer, která v současnosti rakouskou firmu řídí. „Pro správný vývoj technologii Schauer je nesmírně cenná zpětná vazba chovatelů, ale i odborníků z výzkumu a univerzit. Vnímám, že každá země má svoje specifika, takže i dnešní setkání považuji za velice významné pro zpětnou vazbu z České republiky. Výměna zkušeností a znalostí byla pro nás vždycky velice důležitá.“

Více v Zemědělci č. 28.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down