12.10.2017 | 09:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Země živitelka 2017

Letos se pod novým vedením otevřelo budějovické výstaviště pro návštěvníky Země živitelky již po čtyřicáté čtvrté. Organizačně to sice zpočátku trochu skřípalo, nicméně počasí přálo, návštěvníci byli spokojeni a účast byla podle statistiky pořadatelů rekordní.

„Země živitelka přilákala 109 278 lidí. Je to nejvíce od roku 2005,“  pochlubil se obchodní ředitel výstaviště Václav Polan. Loni dorazilo na agrosalon asi 90 000 lidí.

Na Zemi živitelce se od 24. srpna představilo 550 vystavovatelů, o 40 více než loni. Za příčiny vysoké návštěvnosti považuje Polan nový koncept výstavy i nový marketing. „Zaměřili jsme se víc na zážitkové zemědělství, na děti, víc na odbornost, zlepšili jsme stravování. Každý jednotlivý krok ukázal, že to byl krok správný. Obrovský kombajn, dlouhá řada zemědělské techniky, vedle malý zemědělský koutek dětí, to se změnilo hodně,“ řekl Polan.

Vedení Výstaviště by si v následujících letech přálo zrekonstruovat a rozšířit za „vyšší“ stovky milionů areál, počítá s přestavbou některých pavilonů. Polan řekl, že již příští rok se zvětší výstavní plocha.

Výstavu navštívila i delegace ze Zambie reprezentovaná hned dvěma ministry zemědělství. Ministrem pro rybářství a živočišnou výrobu je Michael Z. J. Katambo, MP. Rostlinnou výrobu má v Zambii pod palcem něžné pohlaví – ministryně zemědělství pro rostlinnou výrobu se jmenuje Dora Siliya, MP.

„V Zambii máme hodně řek, jezer, přírodních zdrojů a velký potenciál pro živočišnou výrobu prohlásil exkuzivně pro Náš chov ministr Michael Z. J. Katambo. „Je zde prostor především pro malé přežvýkavce a králíky. Chceme naučit lidi na venkově vyrábět krmivo pro zvířata a jejich chov. Prezident republiky Lungu si dokonce vzal za osobní úkol naučit zambijské rodiny farmařit. Proto je cesta do České republiky pro nás důležitá – je třeba si vyměnit myšlenky a nacházet řešení problémů našich farmářů. Chceme být potravinově nezávislí. To souvisí i se zaměstnaností lidí. Zabezpečíme výživu náhoda i výdělečnou činnost obyvatelstva. Cestovat na podobné výstavy jako je Země živitelka je pro nás velkou ctí, vidíme zde velkochovy malých zvířat, které bychom chtěli zřídit také v Zambii. Máme zájem o inseminační dávky, ale také o vaše plemenná zvířata.

Podle informací Ing. Jana Vejčíka z Jihočeské univerzity, vedoucího expozice ovcí a koz na výstavě, Zambijci projevili enormní zájem o české hnědé kozy, ale prý nepohrdnou ani bílými.

 

Více v Našem chovu 10/2017

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down