08.10.2004 | 10:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Zemědělci, plánujte včas

Stánku společnosti Farmtec Jistebnice dominovala vystavená shrnovací lopata, která je součástí systému Omega. Tento způsob vyhrnování výkalů ze stájové chodby do příčného kanálu využívá shrnovacích lopat tažených reverzačních pohonem s lineárním uspořádáním hnacích i pomocných kol.

Pracuje na principu kladky, což je nová koncepce ve způsobu pohánění vyhrnovacích zařízení. Konstrukce vlastních lopat je variabilní a použitelná pro různé stavební dispozice stájí. Použité materiály (litinová kola a tělo z pozinkované oceli) zaručují dlouhou životnost zařízení. Novinkou v sortimentu jistebnické společnosti je vytvoření kompletní technologie míchání a čerpání kejdy včetně navržení systému a vypracování prováděcích projektů.
Ing. Bohumil Belada vyzdvihl také aktivity firmy Farmtec v oblasti operačního programu. Poslední srpnový den se uzavřelo druhé kolo žádostí, do něhož se společnost Farmtec aktivně zapojila. Důkazem je více než 100 zpracovaných projektů na stáje, jímky nebo hnojiště.
V loňském roce byl podle ing. Belady zaveden informační systém propojující všechny činnosti firmy. „Díky tomu jsme připraveni operativně nabídnout na konci roku výrobky, které si zemědělci mohou započítat do přímých nákladů daného roku,“ doplňuje ing. Belada.
Na mezinárodním veletrhu Země Živitelka 2004 se zástupci firmy zaměřili na přípravu projektů do dalšího kola operačního programu, které proběhne s největší pravděpodobností začátkem příštího roku. „Již teď je ale potřeba připravit stavební investice“, upozorňuje ing. Belada, „protože některé administrativní záležitosti jsou časově náročnější.“ Důrazně tedy apeluje na zemědělce, aby si svou budoucí farmu naplánovali co nejdřív.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down