28.10.2002 | 10:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Zemědělský podnik Otice s pohárem našich titulů

Vybranou kolekcí 28 zvířat se představil na výstavě PragaAgro Svaz chovatelů prasat v Čechách a na Moravě (SCHP). Předseda organizace Ing. Jaroslav Hajda, CSc., a ředitel plemenné knihy Ing. Čestmír Pražák, CSc., byli proto hlavními aktéry při vyhlašování oceněných živých exponátů a jejich chovatelů.

Nejlepším kanečkem mateřských plemen se stal reprezentant plemene landrase – SPL (superplodná linie) z chovu ZD Dolní Újezd. Vítěz se narodil na farmě Osík letos 24. února a je synem plemeníka 50 Dam z matky po 57 Daniel.
Mezi kanečky otcovských plemen dominoval odchovanec akciové společnosti Lukrena z Dolní Lukavice. Patří k nyní velmi preferované linii 48 a narodil se 27. února na farmě Vodokrty. Jeho otcem je 27 Punto a otcem matky 45 Amur.
Za nejlepší kolekci prasniček byla odměněna společnost Agro Jesenice u Prahy. Tři příslušnice plemene bílé ušlechtilé se narodily 17. března, jsou dcerami kanců 88 Arab a 31 Astones a pocházejí z chovu Herink.
Akciová společnost Proma z Mladé Boleslavi vyhrála na letňanském výstavišti jako před rokem s kolekcí finálních hybridů. Za šlechtění superplodné linie bílého ušlechtilého plemene ocenil SCHP společnost ZS Dubné z jižních Čech. Dlouholetá produkce hybridních kanců přinesla cenu firmě AGRO Slatiny, sídlící nedaleko Jičína.
Zbývá dodat, že Náš chov, Zemědělec a Farmář společně věnovaly pohár za dlouholeté výborné výsledky ve šlechtění prasat ZP Otice. Podniku z opavského okresu pomohly získat naši cenu i výsledky Kristy Maintokové, vedoucí odchovny kanců.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down