06.04.2020 | 09:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Zkrmování živočišných mouček

Komise EU předjímá povolení zpracovaných živočišných bílkovin z drůbeže pro prasata a z prasat pro drůbež zároveň s povolením použití zpracovaných živočišných bílkovin z hmyzu ve výživě monogastrů ve stejném regulatorním balíčku spíše než původně navržené legislativní povolení pro každou druhově specifickou bílkovinu, a zpracované živočišné bílkoviny z hmyzu.

V Bruselu se 25. února konalo jednání technických odborníků pracovní skupina pro TSE.

„Vyrozuměli jsme, že diskuse šli dobře, se všeobecnou podporu členských států a že tyto diskuse budou pokračovat po dobu několika následujících měsíců na jednáních stálého výboru pro potraviny a krmiva. Doufejme, že může být pozitivní hlasování členských států očekáváno do poloviny roku 2020,“ řekl generální sekretář Mezinárodní platformy hmyz pro potraviny a krmiva Christophe Derrien.

Zákaz zkrmování zpracovaných živočišných bílkovin ve výživě zvířat platí v EU od roku 2000 jako důsledek krize BSE. Zákaz byl uvolněn v roce 2013 pro použití takových bílkovin v krmivech pro ryby. Komise EU nyní zamýšlí umožnit znovuzavedení zpracovaných živočišných bílkovin z drůbeže ve výživě prasat a zpracovaných živočišných bílkovin z prasat ve výživě drůbeže v souvislosti s ambicemi EU zvýšit stupeň své soběstačnost v bílkovinných zdrojích a stát se méně závislou na dovozech sóje z Jižní Ameriky.

-svob-

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down