02.10.2019 | 07:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Zlaté klasy pro živočišnou výrobu

Do soutěž o Zlatý klas agrosalonu Země živitelka se přihlásilo letos 48 exponátů. Nejpočetněji byla zastoupena kategorie potravinářství: 28 exponátů, kategorie rostlinná výroba: 9 exponátů, kategorie mechanizace: 7 exponátů, kategorie živočišná výroba: 4 exponáty. Celkem bylo uděleno 19 ocenění, tři ocenění Zlatý klas s kytičkou – o něj soutěží nejlepší vybrané exponáty, splňující navíc i ekologická kritéria.

V živočišné výrobě získala Zlatý klas společnost VNT Electronics, s. r. o. za výrobek fencee power DUO RF PDX50 – generátor ohradníku s ovládáním na vzdálenost na 10 km. Prestižní ocenění z Budějovic dále získala pětiletá starokladrubská klisna XARGA 3 z Národního hřebčína Kladruby nad Labem jako typická představitelka plemene.

Dvířka, která reagují na světlo

Zlatý klas získal také výrobce kurníkových dvířek, která se v závislosti na denním osvětlení ráno otevírají a večer zavírají. Zajišťují tak chovateli ochranu drůbeže před nočními predátory a šetří starosti s každodenním ručním zavíráním kurníku. Podle výrobce firmy Hexpeak, s. r. o. jde o krok k celkové automatizaci domácího chovu drůbeže.

Dvířka Chickdoor fungují na principu snímání hladiny osvětlení. Řídicí jednotka během dne čeká na největší nárůst a pokles hladiny osvětlení. Zařízení je možné napájet dvěma způsoby, buď prostřednictvím adaptéru ze sítě, nebo z bateriového zdroje.

Montáž zařízení je zcela jednoduchá. Zařízení se přišroubuje ke kurníku pomocí čtyř šroubů a připojí se napájecí zdroj. To je vše, další obsluha není nutná. Pro ty, kteří chtějí upravovat čas zavírání nebo otevírání, existuje postup, kdy mohou pomocí dvou potenciometrů v řídicí jednotce nastavit zpoždění otevírání nebo zavírání kurníku.

Výrobce má v plánu zařízení vylepšit o ovládal pomocí webové nebo mobilní aplikace. V případě, že kur zůstane stát v prostoru zavírání a dvířka by se začala zavírat, nehrozí žádné nebezpečí, protože dvířka se spouštějí vlastní vahou a jsou poměrně lehká.

Více v Našem chovu 10/2019

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down