26.04.2023 | 08:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Zlaté medaile Animal Tech 2023 uděleny

V rámci veletrhu Animal Tech byly oceněny nejlepší exponáty zlatými medailemi. Odborná komise udělila pět zlatých medailí, dále byly předány tři ceny partnerských časopisů z vydavatelství Profi Press.

Řídicí jednotka do stájí prasat

Oceněná řídicí jednotka Age -Vent Pigs od společnosti Age z Českého Meziříčí na Rychnovsku obstará ventilaci, krmení, napájení i osvětlení v sekčním chovu prasat bez zásahu obsluhy. Jednotka sama vyhodnocuje a přizpůsobuje parametry v jednotlivých odděleních stáje. Díky vzdálené správě přes počítač i mobilní telefon získá farmář přehled o chovu, spotřebě krmení, napájení a osvětlení.

Rozebíratelný box pro telata

Dalším oceněným exponátem byl UniBox, rozebíratelný box pro telata od výrobce stájových technologií Farmtec z Jistebnice na Táborsku. Slouží pro individuální i skupinové ustájení telat v období mléčné výživy do věku tří měsíců. Boxy se instalují pod střechou - ve vzdušných teletnících s rovnou pevnou podlahou. Jejich konstrukce umožňuje jak individuální, tak párové nebo skupinové ustájení telat a umožňují přímý vizuální a hmatový kontakt. Sestavují se do libovolných sestav podle rozměrů stáje a počtu zvířat v turnusech. Boxy jsou jednoduše rozebíratelné na jednotlivé díly, které je možné dokonale očistit a desinfikovat mimo stáj.

Krmení i zastýlání

Cenu získala i Nesenka NZ 7 od společnosti Cernin z Budišova nad Budišovkou na Opavsku. Jde o univerzální polonesený krmný a zastýlací stroj. Unikátně řešený stroj, který bude v konkrétním podniku připravovat a zakládat zastýlací směs separátu a vápence.  Zjednodušený stroj, který je bezkonkurenční svou cenou a širokým využitím. NZ7 lze využít pro rozdružení, pořezání a zamíchání balíku sena, slámy, senáže, siláže, separátu, vápence, kompostu, písku atp.

Směs pro nosnice

Hodnotící komise ocenila také krmnou směs pro nosnice obsahující konopné a lněné semínko. Vyrábí ji českobudějovická společnost Hansa C.B., vystavuje Výzkumný ústav živočišné výroby. Obsahuje čtyři procenta semínka z nepsychotropních odrůd konopí a šest procent lněného semínka. Vejce takto krmených nosnic mají vyšší hmotnost a více živin, lepší se také zdravotní stav slepic.

Kombinovaný svinovací lis

Oceněným exponátem byl také kombinovaný lis s variabilní komorou od japonského výrobce zemědělských a průmyslových strojů Kubota Corporation. Kombinované svinovací lisy Kubota BV5160SC25N FW PLUS s variabilní lisovací komorou jsou ideálním řešením pro lisování zavadlé hmoty s okamžitým zabalením do fólie, ale lze je využít i pro lisování suchých materiálů. Konstrukce komory, která je tvořena po celém obvodu pěti třívrstvými nekonečnými pásy, zajišťuje kvalitní slisování hmoty. Vkládací ústrojí je standardně vybaveno transportním rotorem, který zajišťuje plynulý tok hmoty od sběrače do lisovací komory. Standardně je rovněž dodávaná senážní sada s aktivně poháněným čisticím mechanismem lisovacích pásů a rovněž sada pro lisování extra suché a krátké slámy. Integrovaná dvousatelitní balička fólie zajišťuje rychlé automatické zabalení hotových balíků do fólie, což zajišťuje okamžité nastartování fermentačních procesů pro kvalitní tvorbu senáže.

Cenu týdeníku Zemědělec získal za lokalizátor ustájených zvířat Výzkumný ústav živočišné výroby Praha-Uhříněves, cenu časopisu Náš chov obdržela za virtuální ohradník GPS F 10 společnost VNT Electronics a cenu Zemědělského týdeníku za kotec pro prasnice ActiWel výrobce Big Dutchman společnost BD Tech.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down