11.12.2000 | 08:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Zlaté medaile na veletrhu EUROTIER 2000

Každý z vystavovatelů má právo a možnost přihlásit svůj inovovaný výrobek u pořadatele výstavy EUROTIER - Německé zemědělské společnosti DLG na ocenění zlatou medailí za novinku. Rozhodování je zcela v režii dvacetičlenné komise složené z různých odborníků, vědeckých pracovníků, úředníků a dalších, kteří pak: “zkoumají jako pod lupou” a rozhodnou. Tři zlaté medaile za novinky byly předány na slavnostním večeru z rukou prezidenta společnosti DLG Philipa von dem Busche a spolkového ministra zemědělství Karl-Heinz Funkeho

Umělý kanec Scippy
Dálkově řízený umělý kanec Scippy společnosti Schippers z Kerkenu získal první zlatou medaili. Akustické, senzorické a optické dráždění umělým kancem ke kontrole boukání prasnic bylo předvedeno úplně poprvé. Scippy simuluje hlasové projevy ve spojení s kančím pachem. Předpokládá se, že bude mít široký význam v ošetřování prasnic. Pojízdný umělý kanec - dálkově ovládaný a vybavený optickou signalizací může být využíván cíleně ve stádě.

Dudlíkem pro telata lze sledovat zdravotní stav
Automatické měření tělesné teploty při napájení telat pomocí automatických napájecích systémů společnosti Forster – Technik z Engenu získalo druhou zlatou medaili za inovaci. Automatický systém měření tělesné teploty sestává z napájecího dudlíku, jenž je vybaven teplotním senzorem a vyhodnocovací jednotkou na napájecím automatu. Tělesná teplota je měřena během doby, kdy zvíře pije a sice uvnitř ústní dutiny na jazyku. Procesor napájecího automatu, event. PC ukládá naměřené hodnoty teploty za více předešlých dní. Tímto způsobem je umožněné automatické stanovování teploty, která je významným ukazatelem zdravotního stavu zvířat.

Průběžné ukládání údajů do sítě
Total animal Controlling Systém TACS společnosti FB. Mannebeck Landtechnik ze Schüttorfu je posledním ze tří vyznamenaných výrobků. Vytvoření jednotného řadového systému a jednotného datového vzoru v oblasti chovu zvířat je vykročením směrem k datovému systému budoucnosti. Systém napomáhá postupně hromadit a navazovat informace v chovu zvířat a využít je pro rozhodování a řízení procesů.
Díky propojení procesorem, mobilním pořizovačem dat a manažerským software v jednom jediném systému, jsou využitelné veškeré získané vyhodnocené informace uvnitř datového propojení.
Systém TACS překračuje rozměr podniku a je otevřený pro chovatelské svazy, obchodní partnery, odběratele a prodejce a nabízí tak dobrý předpoklad pro dosažení průběžné kontroly kvality.

Hana Adamová
POPISKA
1 Dálkově řízený umělý kanec „MS Scippy“ získal zlatou medaili za inovaci
2 Automatické měření tělesné teploty telat při pití z napáječek
3 za systém automatického měření teploty u telat převzal ocenění zástupce společnosti Förster Technik z rukou prezidenta DLG Philipa Freiherr von dem busche (vlevo) a spolkového ministra zemědělství Karl-Heinz Funkeho
4 Třetí zlatou medaili získal TACS – Total Controlling Systém, kontrolní systém v chovech zvířat

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down