02.06.2019 | 02:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Změna sídla svazu schválena na členském shromáždění

Hotel Skalský dvůr se v dubnu opět stal místem setkání chovatelů českého strakatého skotu při XXVIII. řádném členském shromáždění Svazu chovatelů českého strakatého skotu, z. s. Přítomní mimo jiné odsouhlasili převedení sídla svazu na adresu Radešínská Svratka 193. Brzy bude dokončena investice do obchodního střediska společnosti Cattle Market, předpokládá se, že shromažďovací stáj se poprvé naskladní na podzim

Kromě řádných členů svazu se členského shromáždění zúčastnily i významné osobnosti z řad členů čestných, Ing. Antonín Krejčíř a Ing. Vít Šimon. Ministerstvo zemědělství reprezentoval nový ředitel odboru zemědělských komodit Ing. Petr Jílek. Za Agrární komoru ČR přijal pozvání na jednání prezident Ing. Zdeněk Jandejsek, CSc. Mezi chovatele přijala také pozvání ředitelka Plemenářské inspekce paní Ing. Zdeňka Majzlíková. Za servisní organizaci ČMSCH, a. s., se shromáždění zúčastnil její ředitel doc. Dr. Ing. Josef Kučera. Spřátelené chovatelské svazy skotu reprezentovali jejich ředitelé, doc. Ing. Jiří Motyčka, CSc. (Svaz chovatelů holštýnského skotu ČR) a Dis. Kamil Malát (Český svaz chovatelů masného skotu).

Vysoká úroveň výsledků plemenných hodnot

Po úvodních volbách pracovních komisí přednesl zprávu o činnosti svazu v uplynulém roce 2018 předseda svazu Marian Bílý, MBA. Zhodnotil probíhající proces genotypizace zvířat, velice vyzvedl vysokou úroveň výsledků plemenných hodnot jedinců strakatého plemene, kteří jsou chováni ve stájích českých chovatelů. Jako výborný příklad úspěšné práce šlechtitelů se prezentuje mladý genomický býk Rolls ET, HG – 449 chovatele ZD Nová Ves – Víska, který již třetí počítání obhájil první příčku žebříčku společného DAC výpočtu. Předseda dále ve své zprávě informoval o proběhlých jednáním rady svazu, o nově publikovaném seznamu doporučených býků vhodných k připařování, který bude zveřejňován na webových stánkách svazu a o novinkách ze svazového dění.

Na podzim se bude naskladňovat

Dalším tématem, které zmínil předseda ve své zprávě, byly informace z dění ve svazové dceřiné společnosti Cattle Market, s. r. o. Společnost jako taková již dvanáct let působí úspěšně na trhu a v současné chvíli má připravenou investici do vlastního obchodního střediska. Součástí bude moderní, vzdušná stáj pro shromažďování a částečně i výkrm skotu. Celá investice by měla být dokončena v letošním roce a počítá se s prvním naskladněním zvířat v podzimních měsících. Vlastní obchodní středisko se stájí velmi usnadní praktické fungování obchodu zejména s plemennými jalovicemi, kde je třeba mít splněnu podmínku karantény před exportem do zahraničí.

Ing, Pavel Král

Více v Našem chovu 6/2019

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down