15.02.2024 | 02:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Změny v označování prasat tetováním

Českomoravská společnost chovatelů, a. s. aktuálně zveřejnila, co vyplývá z novely vyhlášky č. 136/2004 Sb., která je publikována pod č. 130/2023 Sb.  Především došlo ke změně v označování prasat tetováním.

Tetování prasat musí obsahovat označení země původu – písmena „CZ“ pro Českou republiku a alfanumerický kód, který musí vyjadřovat registrační číslo hospodářství, ve kterém se prase narodilo. Výška tetování musí být nejméně 6 mm.

Na stránkách ČMSCH, a. s. najdete také odkaz na aktuální webinář Změny struktur datových souborů u hlášení pohybů prasat do ústřední evidence.

Změnu lhůty pro zasílání hlášení u prasat na sedm dnů od události zavedla novela vyhlášky č. 136/2004 Sb., publikovaná pod č. 130/2023 Sb. Účinnost novely je od 1. ledna 2024.

Vzhledem k náročnosti úprav a ostatním požadavkům kladeným na dodavatele Integrovaného zemědělského registru (dále jen „IZR“) nemá ministerstvo připravené změny IZR, které by byly v souladu s výše zmíněnou novelou vyhlášky. Z tohoto důvodu nebudou vůči chovatelům uplatňovány žádné sankce za nedodržování nových povinností v případech, kdy je vyžadovaná součinnost ze strany IZR. Do nasazení úprav v systému IZR – zasílají se stále měsíční hlášení prasat.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down