31.03.2022 | 10:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

32 robotů v kruhu

Pro velké mléčné farmy nabízí společnost GEA dojírnu DairyProQ, která v sobě kombinuje výhody dojicích robotů a kruhové dojírny. V podniku Agrospol, Malý Bor, a. s., tuto dojírnu uvedli do provozu v březnu, jako třetí v České republice.

Jak komentoval ředitel společnosti Ing. Zdeněk Částka, produkce mléka od holštýnského stáda v počtu zhruba 670 dojených kusů je hlavní „nohou“ podnikání, proto je potřeba do této oblasti investovat. Od nové technologie si slibuje úsporu pracovních sil, kterých je v zemědělství zoufale málo, a také ulehčení práce těm, kteří ve stáji zůstanou.

Dojírna DairyProQ vyniká robustní konstrukcí, která podle Ing. Lněničky ze společnosti GEA zaručuje každodenní bezproblémový provoz. Každé dojicí stání je osazeno 3D kamerou, jejímž úkolem je přesná navigace dojicího stroje k jednotlivým strukům. Podtlak na úrovni 40,7 kPa slibuje šetrné dojení, které minimalizuje riziko poškození struků.

Vlastní dojení od nasazení strukové návlečky, přes stimulaci, očištění a osušení struků, rozdojení, dojení až k dipování a sejmutí návlečky probíhá automaticky a individuálně podle vydojení jednotlivých čtvrtí.

 

Více si přečtete v Zemědělci

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down