12.05.2020 | 05:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

47. ročník veletrhu Země živitelka se posouvá na příští rok

Po zvážení všech okolností, které nastaly v souvislosti s pandemií covid-19, a v zájmu ochrany zdraví všech návštěvníků, vystavovatelů i zaměstnanců, se Výstaviště České Budějovice, a. s., rozhodlo po dohodě s Ministerstvem zemědělství a svým jediným akcionářem PGRLF, a. s., odložit letošní 47. ročník mezinárodního agrosalonu Země živitelka. Veletrh se, včetně hlavních témat, zaměření i programu, uskuteční ve dnech 26.–31. srpna 2021.

Země živitelka hostí pravidelně přes 550 vystavovatelů zhruba ze 20 zemí. Jen v roce 2019 na ni dorazilo téměř 130 000 návštěvníků.
„Všichni nyní prožíváme ne zrovna lehké období a potýkáme se se situací, která nás ovlivňuje. Ještě před třemi měsíci by nás ani nenapadlo, že během několika dnů ztratíme zažité jistoty. Jednou z nich je termín konání 47. ročníku mezinárodního agrosalonu Země živitelka. Zásadní a nesnadné rozhodnutí o přeložení termínu jsme učinili i s ohledem na minimalizaci potenciálních škod a velkých ekonomických ztrát. Jsme si vědomi, že agrosalon Země živitelka je místem četných jednání pro řadu vystavovatelů, je klíčovou akcí k navazování nových obchodních kontaktů. Přesto je ochrana veřejného zdraví v aktuální době nejvyšší prioritou. Již nyní ale můžeme slíbit, že čas, ačkoliv nedobrovolně získaný, chceme věnovat dalšímu investičnímu rozvoji areálu, a o to intenzivněji připravovat hlavní výstavní akce příštího roku,“ uvedl Mojmír Severin, předseda představenstva Výstaviště České Budějovice, a. s.
Zájem vystavovatelů o volné výstavní plochy, a to i navzdory aktuálně složité situaci, byl letos enormní. Nicméně obdobně jako u řady jiných veletrhů a dalších akcí, u kterých byly rovněž přesunuty termíny jejich konání, byl klíčovým argumentem pro přeložení 47. ročníku veletrhu vývoj situace v následujících měsících s ohledem na pořádání hromadných akcí.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down