18.01.2018 | 02:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

A Farmou roku 2017 se stává…

Adventní čas je pro členy Asociace soukromého zemědělství ČR a jejich příznivce již spoustu let nejen obdobím rozjímání a příprav na vánoční svátky, ale také netrpělivě očekávaným okamžikem spojeným s vyhlášením výsledků soutěže Farma roku. Vyvrcholení jejího 16. ročníku se uskutečnilo 14. prosince v pražském Divadle ABC před zraky více než pětistovky hostů, mezi kterými nechyběla řada osobností. Pořadí jednotlivých rodinných farem vyhlásili a ocenění jim předali kandidáti na prezidenta ČR.

 

Slavnostní večer je pro všechny přítomné vždy plný napětí až do posledních okamžiků, neboť teprve v jeho průběhu se prostředním videoklipů dozvědí, kterých pět farem bylo do soutěže nominováno a postupně pak také jejich konečné pořadí. Roli při rozhodování hodnotitelské komise hrají celkový vzhled farmy, organizace práce, ekonomické výsledky, zamýšlený rozvoj a zapojení rodiny do chodu farmy. Které z těch, jež byly nominovány z řad členů 48 regionálních organizací a svazů ASZ ČR, oslovily porotu nejvíce?

Vítězem loňského ročníku soutěže rodinných farem z různých koutů naší republiky, s různorodou charakteristikou, strukturou či velikostí hospodářství, které prezentují svůj podnikatelský záměr, se stala Včelí farma Cihlářovi z Kopeče na Mělnicku. Její příběh nejlépe dokládají před čtvrtstoletím pořízené fotografie, na nichž jsou místo dříve opečovávaného hospodářství pouhé ruiny. Změnit komunisty zabraný a následně roky devastovaný statek a jeho okolí, které sloužilo jako veřejná skládka, na místo vhodné k životu a podnikání, stálo Ladislava Boháče a jeho rodinu spoustu sil. Odměnou je dnes nejen jemu, ale i dceři Janě Cihlářové s manželem Petrem doslova výstavní usedlost, která neunikne pozornosti žádného zákazníka mířícího do této obce pro kvalitní med. Kromě hospodaření na původních 45 hektarech půdy je hlavním zaměřením jedné z největších farem svého druhu u nás právě chov včel o počtu 1200 produkčních včelstev, opylovací činnost formou služby pro zemědělce a sadaře, a produkce řady jednodruhových a ochucených medů ve vlastní faremní provozovně s prodejem koncovým zákazníkům.*

Více si přečtete ve Farmáři č. 1/2018

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down