09.02.2022 | 01:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Aditivum na bázi organického selenu

Společnost Lesaffre (Phileo) investovala do nové továrny ve Valladolidu (Španělsko), kde se bude vyrábět přípravek Selsaf obohacený o selenometionin a selenocystein.

Výstavba nové továrny začala loni na podzim a první část by měla být dokončena příští rok v létě. Pro v roce 2023 je plánována druhá fáze investic, která umožní zvýšení výrobní kapacity v tváří v tvář rostoucí poptávce po těchto přípravcích.

„Nová továrna na výrobu produktu Selsaf má za cíl uspokojit rostoucí poptávku v Evropě, Africe a na Středním východě,“ říká Claire Jollet, ředitelka firmy Phileo by Lesaffre pro západní Evropu a dodává: „Doufáme, že první výrobky sjedou z nové výrobní linky do konce roku.“

Selsaf působí proti oxidativnímu stresu (který brání využití optimálního výkonu zvířat), a to jak krátkodobě (díky selenocysteinu) a dlouhodobě (díky selenometioninu) a posiluje přirozenou obranyschopnost hospodářských zvířat.

Z výhod působení přípravku profitují jak chovatelé, tak spotřebitelé.  Pro farmáře je výhodné, že Selsaf podporuje zdraví zvířat – lepší životaschopnost a míru přežití embryí, větší přenos selenu na potomstvo, lepší zdraví. Zvyšuje také počet mláďat a užitkovost (vyšší účinnost krmiva, růstová výkonnost, intenzita snášky…). Tím, že přípravek snižuje oxidaci, což znamená i žluknutí konečných produktů živočišného původu, přináší Selsaf také mnoho výhod pro spotřebitele – více selenu v mase, mléce a vejcích. To nabízí větší požitek z jídla díky lepší kvalitě masa (menší ztráty, zvýšená šťavnatost a křehkost). „Náš standardizovaný výrobní proces a certifikace kvality zaručují vysokou koncentraci organického selenu a konzistentní profil aktivních sloučenin selenu s 2/3 selenometioninem a 1/3 selenocysteinem,“ dodává Marcos Jerez, Country manager pro Španělsko a Portugalsko.

Společnost Lesaffre je klíčový globální hráč v oblasti fermentace s obratem 2,2 miliardy eur, který sídlí na všech kontinentech, zaměstnává 10 700 lidí více než 85 národností.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down