Aktuální problematika výživy a zdraví

Odborný seminář společnosti Fides Agro, spol. s r. o., probíhal 12. listopadu v sále ZD Kunžak. Úvodního slova se ujal ředitel společnosti MVDr. Ivo Paulík a dvě další přednášky si připravil Dr. Alois F. Kertz ze St. Louis, který v současné době pracuje pro poradenskou společnost Andhill LLC. Závěrečná přednáška byla zaměřena na současnou problematiku odchovu a zdraví telat u nás.

 

Dr. Kerz se specializuje na výživu, krmení a management na mléčné farmě, a to od telat přes jalovice až po dojnice. Má rozsáhlé zkušenosti a poradenstvím a konzultační činností v USA se zabývá již deset let. Několik let vykonával podobnou činnost v mnoha zemích světa, jako jsou Kanada, Mexiko, Latinská Amerika, Španělsko, Itálie, Maďarsko, Jižní Korea, Brazílie a Čína. V České republice byl letos poprvé.  Své odborné články publikuje například v časopisech Feedstuffs a Hoard’s Dairyman.

Ve svých přednáškách se věnoval krmení a managementu  jalovic a přechodnému období u krav. Podle něho je stále více důkazů o tom, že dobrý nebo špatný vstup do života zásadním způsobem ovlivňuje užitkovost na mléčných farmách.

V závěrečné přednášce se MVDr. Ivo Paulík a privátní lékař MVDr. Jiří Kutal zaměřili na aktuální problematiku odchovu a zdraví telat v ČR. MVDr. Kutal řekl, že byla vyšetřena telata v 76 chovech a ve 49 % byla ve výkalech telat zjištěna hnilobná mikroflóra, ve 38 % kampylobakter a u 29 %  kryptosporidie.*

 

Podrobnější informace se dočtete v časopise Náš chov 1/2015 a týdeníku Zemědělec.

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down