02.01.2023 | 04:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Algoritmus pro zasušení

K prevenci infekcí vemene při zaprahování krav se často podávají antibiotika. Dojírenský software pro řízení stáda GEA nově nabízí efektivní přípravu krav na zasušení. Systém lze aktivovat pro jednotlivé dojnice. AutoDry automaticky redukuje nádoj na základě předem definovaného cílového objemu mléka. Funkce AutoDry se spustí přibližně 10 dní před zasušením a pomocí algoritmu postupně snižuje produkci mléka každý další den.  Systém byl oceněn na veletrhu EuroTier 2022. 

Automatické zasušení krav na základě přirozeného modelu je bonusem pro každou ekonomickou koncepci farmy a zároveň aktivně přispívá ke zvýšení udržitelnosti, zejména na mléčných farmách s vysokou užitkovostí. Systém AutoDry umožňuje snížit používání antibiotik, podpořit dobré životní podmínky zvířat a snížit pracovní zátěž.

Studie provedené institutem Thünen, Univerzitou v Bonnu a Univerzitou ve Wageningenu ukazují, že zdraví a pohodu zvířat lze zachovat přirozeným zasušením. „Tato nová funkce iniciuje přehodnocení v chovu mléčných krav a revoluci v procesu zasušení,“ sdělila Dr. Ute Müllerová z Ústavu živočišných věd na Univerzitě v Bonnu, která se podílela na vývoji systému AutoDry. Výzkum ukázal, že tvorba mléka může být na konci laktace výrazně snížena. Neprokázaly se žádné negativní účinky na zdraví vemene a pohodu krav. Kromě úspory nákladů je tento typ zasušování ve srovnání s tradičními postupy také méně pracovně náročný.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down