16.02.2022 | 01:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Animal welfare v Evropském parlamentu

Evropský parlament zřejmě pochopil evropské chovatele hospodářských zvířat, pokud jde o prosazování dobrých životních podmínek zvířat na farmách.

Organizace Copa Cogeca vítá přijetí zprávy o implementaci AGRI o animal welfare na plenárním zasedání Evropského parlamentu. Omezený počet pozměňovacích návrhů k textu schválenému v COM AGRI v říjnu 2021 ukazuje na dobrou rovnováhu, kterou našel zpravodaj, poslanec EP Jérémy Decerle. Jasné zamítnutí protinávrhu a dosažená 72% většina ukazuje, že Evropský parlament důvěřuje schopnosti svých zemědělců zavést celosvětově nejpokročilejší právní předpisy v oblasti dobrých životních podmínek zvířat.

Otázka dobrých životních podmínek zvířat je dnes středem úvah mnoha zemědělců a družstev, proto je nezbytné, aby EU nabídla soudržnost a podporu na různých úrovních na podporu zemědělských iniciativ. Ve zprávě, o které se dnes hlasovalo, vítáme tento požadavek celkové soudržnosti. Soudržnost při provádění stávajících a budoucích pravidel dobrých životních podmínek zvířat ve všech členských státech, která by měla zachovat rovné podmínky na jednotném trhu EU. Soulad s obchodní politikou EU. Zemědělci v EU mohou udělat maximum pro zvýšení norem pro dobré životní podmínky zvířat, ale bylo by pochopitelné, kdyby se toto úsilí proměnilo v konkurenční výhodu pro obchodní partnery EU, kteří uplatňují nižší normy než my.

S ohledem na toto hlasování a navrhované změny je navíc nutné zdůraznit, že jak je zakotveno ve SFEU a podpořeno pravidly volného trhu, každý zemědělec by měl mít možnost volně prodávat svá zvířata v celé EU. Kromě toho stejná SFEU dává každému způsobu produkce, ke kterému mohou mít zemědělci přístup, právo na existenci, a to vždy v souladu s již tak vysokými normami pro dobré životní podmínky zvířat platnými v EU.*

Zdroj Copa Cogeca

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down