Automatická detekce kulhání stisknutím tlačítka

Výzkumníci z Wageningen University & Research v Nizozemsku vybavili centrum Dairy paznehty zvířat, a kamery umístěné poblíž východu z dojírny zaznamenávají chůzi procházejících krav. Kulhání je definováno jako klinicky vnímatelná odchylka od vzorce chůze, ale mohou se objevit i jemnější změny.

Je důležité rozpoznat tyto abnormality včas, protože produkce mléka je ovlivněna bolestí, kterou zvíře zažívá.

Umělá inteligence

Byl vytvořen algoritmus, který detekuje odchylky od standardního vzoru chůze. K tomu se používá systém, který funguje pomocí umělé inteligence. Měří se řada bodů, které jsou důležité pro chůzi, například paznehty, kyčle a kolena. Algoritmus se naučí jaká je normální chůze každé krávy. Pokud se chůze začne odchylovat, například kvůli  onemocnění paznehtů, včas na to upozorní.

Kombinování dat

Vědci kombinují výsledná data s údaji o chování ze stájí a zjišťují souvislosti mezi chůzí a chováním krav. Krávy, u kterých se v kterémkoli Určité chování může být rizikovým faktorem pro problémy s pohybem. Pro kombinaci videa a dat o chování, byly krávy vybaveny obojky se senzory. Ve stáji byla  nainstalována kamera. Antény zachycují signály ze senzorů, což umožňuje sledovat, co všechny krávy dělají, kam chodí, jak jsou aktivní a jak se chovají, například jak vstávají nebo leží.  Kamery se používají jak k ověřování informací ze senzorů, tak ke generování informací. S takovými systémy, mohou chovatelé identifikovat krávy s problémy s pohybem dříve a poskytnout odpovídající péči..

Dairy Global

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down