Automatizace pro monitorování životního prostředí u drůbeže

Technologie, která vytváří virtuální rozvržení vašeho závodu na zpracování drůbeže nebo vajec, může identifikovat mikrobiální tlak a pomoci producentům přezkoumat velké množství dat najednou. Software, který digitalizuje programy monitorování životního prostředí v závodech na zpracování drůbeže nebo vajec, může producentům vizuálně ukázat, kde jsou místa s mikrobiálním tlakem v jejich zařízeních, což usnadňuje řešení problémů a snižuje množství práce potřebné pro kontrolu dat.

Mnoho závodů na zpracování drůbeže stále ručně spravuje svá data monitorování životního prostředí, jak uvedla Katie McPhersonová, digitální konzultantky společnosti Neogen Corporation, na summitu Poultry Tech Summit 2022.

„Výrobci stále používají excel, tabulky nebo dokonce papír ke sledování monitorování životního prostředí, což způsobuje nedostatečnou přehled dat,“ řekla.

Kromě toho může být proces sběru dat z monitorování životního prostředí časově náročný, pokud je třeba každý vzorek označit ručně nebo provést šetření v konkrétní oblasti závodu.

Řízení virtuálního monitorování životního prostředí

Společnost Neogen Analytics může zvýšit hodnotu monitorování životního prostředí automatizací manuálních procesů, aby se snížilo množství potřebné práce a poskytl hlubší pohled na shromažďovaná data.

„Jedním ze způsobů, jak může společnost Neogen Analytics zlepšit proces, je zmapování interaktivního půdorysu, který pomáhá výrobcům identifikovat místa mikrobiální zátěže,“ uvedal McPhersonová.

Po zadání výsledků stěru do systému je lze zobrazit na mapě, aby výrobci zjistili, kde jsou problémové oblasti. Software navíc umožňuje výrobci identifikovat trendy porovnáním historických dat s aktuálními daty.

„Jednou z nejlepších věcí je virtuální prohlídka vašeho zařízení. I když se může jednat o zjednodušenou verzi produkčního prostředí, můžeme vidět výsledky podle umístění v konkrétních časových obdobích,“ dodala McPhersonová.

Zelené, červené a žluté tečky na virtuální mapě zobrazují oblasti, které jsou mikrobiálně čisté, načtené nebo ještě nebyly testovány. Pokud je zjištěna pozitivita, systém může vytvořit proces nápravných opatření na základě specifických protokolů výrobce. Data mohou být tříděna a přezkoumávána s detekovanými bakteriemi. Software může také vytvářet plány dezinfekce, které mají týmy dodržovat. „Místo toho, aby váš tým musel trávit čas zjišťováním, co budete dělat během dne, systém jim řekne, co je třeba stěr na základě předem stanovených parametrů,“ řekla.

Zařízení s implementovaným programem zaznamenala zlepšení celkové efektivity, prokázala snížené riziko mikrobiálních problémů a posílila environmentální programy.

Poultry World

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down