Autonomní krmný robot pro dojnice

GEA bude poprvé vystavovat nového krmného robota na veletrhu EuroTier. GEA bude poprvé vystavovat nového krmného robota na veletrhu EuroTier.  Představí DairyFeed F4500, nové řešení pro moderní mléčné farmy. Jde o přesné automatizované krmení na mléčných farmách s hlášením a kontrolou v reálném čase.

Gea uvádí na trh svůj GEA DairyFeed F4500, autonomně řízený krmný robot. Jako jeden z předních výrobců dojicích a krmných systémů se GEA zaměřuje na dodávání automatizace a digitálních řešení zemědělcům pro udržitelnější produkci mléka. Nový krmný robot je navržen tak, aby pomohl mléčným farmám snížit jejich uhlíkovou stopu a provozní náklady a zároveň zvýšit flexibilitu. GEA DairyFeed F4500 bude zpočátku k dispozici v Německu, Rakousku, Švýcarsku, Francii a Švédsku ve čtvrtém čtvrtletí letošního roku. Globální spuštění bude následovat postupně v roce 2023.

Rostoucí náklady na krmivo, omezená zemědělská práce a méně předvídatelné vzorce počasí jsou některé z největších výzev, kterým dnes čelí mléčné farmy. K tomu se přidává značné množství práce spojené s dodáváním správné krmné směsi několika skupinám zvířat současně a cíleným způsobem pro optimální životní podmínky a produktivitu zvířat. Na základě téměř 35 let zkušeností s krmením byl nový GEA DairyFeed F4500 navržen tak, aby tento úkol zvládl nezávisle u stád až 300 krav. Zároveň využívá inovativní senzorovou technologii ke snížení plýtvání krmivem na minimum, což šetří čas, peníze a přírodní zdroje.

Robot běží čistě na elektřinu a může být dobíjen ekologickým způsobem pomocí obnovitelných energií. Pro jeho instalaci není nutná žádná velká rekonstrukce na farmě a krmné boxy lze také snadno umístit podle potřeby. Instalace GEA DairyFeed F4500 zahrnuje také automatické mapování farmy pomocí laserových skenerů, včetně definice referenčních bodů a trasy jízdy. Jakmile jsou boxy vhodně naplněny, robot provede veškerou zbývající práci. Přesně zváží optimální směs pro každou skupinu zvířat včetně přísad, smíchá je a krmí je v požadovaných časech. Dokonalá směs, velikost porce a frekvence krmení nakonec zlepšují výkon, stejně jako dobré životní podmínky a zdraví krav. Zároveň snižuje uhlíkovou stopu, protože vysoce výkonné dojnice vypouštějí méně metanu díky optimální dávce. Různé senzory umožňují robotu měřit zbytky, míchat kvalitu a složení krmiva, což umožňuje automatické úpravy postupů podávání a hlášení.

Robot je propojen se systémem řízení stád GEA DairyNet a lze jej pohodlně sledovat a ovládat z mobilních zařízení v reálném čase. Kromě toho, že poskytuje zemědělským podnikům maximální flexibilitu v jejich pracovních procesech, činí také práci zemědělce atraktivnější s lepší rovnováhou mezi pracovním a soukromým životem.

Na obrázku je nový krmný robot GEA DairyFeed F4500, který jezdí zcela autonomně a neustále poskytuje správnou krmnou směs pro různé skupiny zvířat (Obrázek GEA)

Podle tiskové zprávy GEA*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down